Izvrstni Dinamo končal sanje o derbiju z Olimpijo

Liga prvakov 26. Jul 20238:27 0 komentarjev
Luka Ivanušec

Ponedeljkov žreb tretjega kroga kvalifikacij za ligo Evropa je poskrbel, da se bosta v enem izmed parov pomerila poraženca dvobojev Dinamo Zagreb-Astana in Ludogorec-Olimpija. A še preden zmaji danes nastopijo na prvi tekmi v Razgradu (v živo na SK1), je bolj kot ne že jasno, da jih v primeru poraza proti bolgarskim prvakom čaka dolga pot v Kazahstan.

Ekipa Igorja Bišćana je v prvi evropski tekmi sezone – Dinamo je bil v prvem krogu kvalifikacij za ligo prvakov prost – navdušila nogometne navdušence. Na domačem Maksimiru so Zagrebčani povsem nadigrali goste iz Kazahstana, vse gole pa so dosegli že do 56. minute.

Pod prvi zadetek se je v 36. minuti podpisal Dario Špikić, nato pa je na sceno stopil Luka Ivanušec. Že do konca prvega polčasa je mrežo Hrvata v vratih Astane Josipa Čondrića zatresel dvakrat, delo za klasični hat-trick pa je dokončal enajst minut po začetku drugega dela. Kljub visokemu vodstvu se hrvaški prvaki v napadih niso zaustavljali, na drugi strani pa so uspešno ohranili nedotaknjeno mrežo.

Ivanušec, ki naj bi si v svojih vrstah močno želel nizozemski Feyenoord, je bil glavni junak velike zmage, kar pomeni, da bo povratna tekma prihodnji teden bolj kot ne formalnost. Skupna zmaga nad Kazahstanci pa že pomeni nastop v rednem delu vsaj konferenčne lige.

Igor Biščan

Gladko slavje Zagrebčanov so z navdušenjem pozdravili tudi mediji v Srbiji in v Bosni in Hercegovini, kljub temu pa je trener modrih Igor Bišćan ob zadovoljstvu dejal, da si je želel še kakšen gol več v nasprotnikovi mreži.

“Čestitke fantom za odlično tekmo, ki nam prinaša mir pred dolgo potjo v Kazahstan. Bili smo dobri, na začetku tudi zelo potrpežljivi. Tekmecem nismo dali priložnosti, da napada, sami pa smo jih vse bolj stiskali in postajali nevarnejši. Ko smo zabili gol, smo še dodali na plin, prestavili v prestavo višje in učinkovito hitro odločili srečanje. Mogoče bom izpadel preveč kritičen, a mislim, da bi lahko dosegli še kakšen zadetek. Astana ni več delovala kot na začetku tekme, zato smo imeli dovolj prostora. Toda če bi nam nekdo ponudil zmago s 4:0 pred začetkom, bi takoj sprejeli,” je dejal nekdanji trener Olimpije, ki je Ljubljančane leta 2018 popeljal do dvojne krone.

Visoka zmaga nad Astano pa pomeni tudi super obliž na rane po porazu v uvodnem krogu hrvaškega prvenstva, ko so v Zagrebu izgubili derbi proti Hajduku (1:2). Ta je zdaj že pozabljen, pogled pa usmerjen proti Puli, Astani in tekmecu v tretjem predkrogu lige prvakov proti grškemu AEK-u.

Tekmo med Ludogorcem in Olimpijo si boste danes lahko ob 20.45 v živo ogledali na SK1, v živo pa jo po bomo pospremili tudi na naši spletni strani.