Real nepremagan še rekordno 40. tekmo zapored

La liga 12. Jan 201723:23 > 23:29
youtube

Karim Benzema je tisti, ki se mu morajo Galaktiki zahvaliti, da neverjeten niz neporaženosti madridskega Reala še traja, potem ko je v izdihljajih tekme španskega kraljevega pokala proti Sevilli, zadel za izenačenje na 3:3 (6:3). Še nobena ekipa v Španiji ni uspela ostati nepremagana kar 40 tekem.

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Na stadionu Ramón Sánchez Pizjuán v Sevilli je bila pred 37.000 gledalci odigrana povratna tekma španskega kraljevega pokala med madridskim Realom in Sevillo, ki si bosta stala nasproti že ta konec tedna, ko se bosta srečala v domačem prvenstvu.

Real, ki je tekmo igral brez Cristiana Ronalda in Luke Modrića, je prvo tekmo na domačem stadionu suvereno dobil s 3:0, zato je bilo utopično pričakovati, da bo Sevilla proti razpoloženim varovancem Zinedina Zidana prišla do preobrata in se uvrstila v četrtfinale. Za začetek smo v 10. minuti srečanja videli avtogol Danila in čeprav smo na obračunu videli kar šest zadetkov, so gledalci na nasledn jega morali počakati do drugega polčasa, ko je le po treh minutah igre zadel Marco Asensio in rezultat izenačil.

Potem pa je v Sevilli sledilo obstreljevanje vrat iz obeh strani, le da so bili domači nogometaši pri tem precej uspešnejši, saj so z zadetkoma Stevana Jovića (53. minuta) in Iborre (77. minuta) prišli do lepega vodstva in do priložnosti, da kot prvi na zadnjih 40 tekmah zadajo poraz Galaktikom, ki so pravzaprav že pozabili, kako je tekmo izgubiti.

Da bo ta občutek in neverjeten niz nepremaganosti, ki je prvi v zgodovini španskega nogometa, še vedno ostal v srcih madriskih nogometašev je najprej z zadetkom iz 11-metrovke v 83. minuti poskrbel Sergio Ramos, v prvi minuti podaljška glavnega sodnika Alberta Undiana Mallenca pa je “pičil” še Karim Benzema in postavil končni rezultat.

Sevilla in Real si bosta nasporti stala že v nedeljo, 15. januarja, z neposrednim prenosom ob 19:45 na SK1!