Miha Zajc s Fenerbahčejem do pokalne lovorike

Nogomet 11. Jun 202322:17 0 komentarjev

Fenerbahče je prekinil sušo in prišel do tako želene lovorike, potem ko je v finalu turškega pokala z 2:0 premagal Istanbul Bašakšehir. Slovenski reprezentant Miha Zajc je za kanarčke igral do 75. minute.

Fenerbhače je odločno začel srečanje in že v prvi minuti srečanja je Michy Batshuayi dosegel prvi gol na tekmi in to v akciji, v kateri je zablestel mladenič Arda Güler. Podaja je bila čudovita, belgijskemu napadalcu pa ni bilo težko zaključiti.

18-letni Güler je prikazal sanjsko predstavo, vse bolj neizogibno je, da bo talentirani mladenič zapustil klub.

Oba zadetka:

V 29. minuti je Batshuayi dosegel drugi zadetek na srečanju za Fenerbahče, ki že 10 let ni osvojil turškega pokala in že skoraj 9 let ni slavil nobenega naslova. Zadnjega so osvojili v sezoni 2013/14, ko so zmagali v turški ligi, tako da se bo v azijskem delu Carigrada danes slavilo dolgo v noč.

Fenerbahče je uspel zadržati prednost, trener Jorge Jesus pa je na najverjetneje zadnji tekmi v Turčiji osvojil naslov. Portugalskega strokovnjaka povezujejo z mestom selektorja Savdske Arabije.

Slovenski reprezentant Miha Zajc je znova začel srečanje, zelenico pa je zapustil v 75. minuti.