Mlada slovenska nogometašica navdušila v Franciji

Nogomet 5. Feb 202412:46 0 komentarjev
Kaji Korošec gre v Franciji vse bolje. FOTO: Profimedia.

Slovenska nogometašica Kaja Korošec je bila ena od junakinj 14. kroga prve ženske francoske nogometne lige. Zablestela je z dvema goloma pri zmagi Paris FC nad Lillom s 3:2.

Kaja Korošec je ena najboljših slovenskih nogometašic ta hip, ki v dresu Parisa v tej sezoni nastopa tudi v ligi prvakov. V nedeljo je navdušila v prvi francoski ligi. Zabila je dva gola pri zmagi nad Lillom pred domačimi navijači s 3:2.

22-letna vezistka, ki je igrala od prve do zadnje minute, je najprej zadela v 70. minuti, ko je izenačila izid na 1:1, v 96. minuti pa poskrbela za zmagoviti zadetek za zmago Parisa s 3:2.

Da je igrala res dobro, pa potrjuje tudi algoritem Sofascore, ki ji je prisodil oceno 9.0, s katero se je znašla tudi v najboljši enajsterici kroga. Od nje je boljšo oceno prejela le ena igralka.

Korošec je prišla do prvih prvenstvenih golov v tej sezoni, po enkrat pa se je med strelke vpisala v francoskem pokalu in v ligi prvakov.

Paris FC je po 13 krogih z 28 točkami na tretjem mestu prvenstvene lestvice. Vodi Lyon, ki je v 14 tekmah zbral maksimalno število točk, 42.