Šeško v polno za Leipzig, Bayer z novo zmago ostaja na vrhu (VIDEO)

Bundesliga 27. Okt 202322:20 > 29. Okt 2023 19:39 0 komentarjev
Šeško še išče svoje mesto pod nemškim nogometnim soncem. Foto: Profimedia

V 9. krogu Bundeslige je svoj tretji prvenstveni gol v dresu Leipziga dosegel Benjamin Šeško. Slovenski reprezentant je v igro vstopil v drugem polčasu ob izidu 4:0 in prednost povišal na 5:0, potem ko je bil natančen iz neposredne bližine. Njegov klub je sicer v mrežo Kölna strpal kar pol ducata golov (6:0). V zadnji tekmi kroga je Bayer z 2:1 odpravil Freiburg in tako ostal vodilna ekipa lige.

V večerni tekmi pri Leipzigu sicer tokrat Kevina Kampla ni bilo v postavi, v klubu so sporočili, da so mu omogočili preventivni počitek.

Benjamin Šeško je začel na klopi in nato vstopil v igro v 75. minuti. Le 12 minut zatem je, potem ko je po odbijanju žoge v kazenskem prostoru spretno prišel do udarca, poskrbel za 5:0.

Bayern je slavil s kar 8:0, vse gole pa v mrežo Darmstadta pospravil v drugem polčasu. Tekma se je sicer za Bavarce začela katastrofalno, saj je bil že v 4. minuti izključen Joshua Kimmich, a sta do odmora “pordečela” kar dva gosta. S tremi goli je zablestel Harry Kane.

Nemško prvenstvo, 9. krog:

Petek, 27. oktober:
Bochum – Mainz 2:2 (1:0)

Sobota, 28. oktober:

Augsburg – Wolfsburg 3:2 (1:2)

Borussia Mönchengladbach – Heidenheim 2:1 (1:1)

Bayern München – Darmstadt 8:0 (0:0)

Stuttgart – Hoffenheim 2:3 (0:2)

Werder Bremen – Union Berlin 2:0 (1:0)

Leipzig – Köln 6:0 (4:0)
(Kevin Kampl ni bil v postavi Leipziga, Benjamin Šeško je igral od 75. minute in dosegel gol v 87.)