Nogometaši Crvene zvezde podrli arhaičen svetovni rekord

Nogomet 9. Dec 202320:39 1 komentar
Kultni tank pred stadionom Rajka Mitića; FOTO: Guliverimage

Nogometaši Crvene zvezde so v 17. krogu srbske Super Lige doma s 3:1 porazili Mladost iz Lučanov in s tem postavili svetovni rekord po po tem, koliko srečanj so na domačem igrišču opravili brez poraza. To je bila že 122. zaporedna tekma z vsaj remijem rdeče-belih na kultni "Marakani".

Nogometaši Crvene zvezde so še na 122. zaporedni tekmi doma ostali neporaženi, potem ko so v drugem polčasu strli Mladost.

Predhodni nosilec mejnika je bil madridski Real. Klub iz španske prestolnice je med sezonama 1956-57 in 1964-65 na Bernabeu v la ligi celo kožo odnesel 121 srečanj v nizu. Zvezda je z današnjo zmago na Stadionu Rajka Mitića tako brez poraza že šest let in pet mesecev. Zgodba izjemnega dosežka sega v 30. april 2017, ko so Beograjčani doma z 2:0 porazili Vojvodino. Od takrat se je nabralo še 109 zmag in le 12 remijev s fascinantno gol razliko (339:54).

Pod rekord so se z zadetki podpisali Aleksandar Katai, Jovan Mijatović in Korejec In-Beom Hwang.