Nori prizori v Mostarju: Rožmanovemu rivalu uspelo nemogoče (VIDEO)

Evropa 21. Sep 202320:53 2 komentarja

Bosanskemu prvaku Zrinjskemu iz Mostarja je na zanj zgodovinski prvi tekmi skupinskega dela konferenčne lige uspel neverjeten preobrat. Proti favoriziranemu AZ so nadoknadili tri zadetke zaostanka in se na stadionu Pod Bijelim Brijegom razveselili zmage s 4:3!

Zrinjski je svoj debitanski nastop v skupinskem delu evropskih pokalov začel zelo zadržano. Favorizirani nizozemski AZ se je sprehajal po igrišču in si že po prvem polčasu priigral prednost treh zadetkov.

Tudi najzvestejši navijači Mostarčanov niso več verjeli v preobrat, ko je začel v drugem polčasu deževati v mreži gostov.

Mrežo AZ je v tretji minuti drugega polčasa s prekrasnim prostim strelom načel Zvonimir Kožulj. V 68. minuti je sledila nova mojstrovina, pod katero se je podpisal Josip Čorluka.

Dve minuti kasneje sta v igro vstopila vroča rezervista Aldin Hrvanović in Matija Malekinušić, ki sta že nekaj sekund kasneje poskrbela za izenačenje. Matija je lepo našel Aldina, ki je s prve sprožil in zabil za 3:3.

Zrinjski se tukaj ni ustavil in v 81. minuti prišel do popolnega preobrata. Za 4:3 in nore scene v Mostarju je s svojim drugim zadetkom na tekmi  poskrbel poskrbel izjemni Kožulj.

Zrinjski je veliki rival Sarajeva, ki ga vodi slovenski strokovnjak Simon Rožman. Sarajevčani so pred petimi dnevi Mostarčane ugnali z 1:0. Kaj pravi bosanska lestvica? Sarajevo je s 13 točkami vodilna ekipe, Zrinjski je pri 6, a ima tudi dve odigrani tekmi manj.