Kaj se dogaja s Celjani? Boli jih še bolj kot proti Barceloni

Liga prvakov 21. Sep 202316:55 1 komentar
Celje Pivovarna Laško Porto

Slovenskemu rokometnemu državnemu prvaku, Celju Pivovarna Laško ne gre pav nič od rok. Čeprav se je sezona začela po pričakovanjih, dvignili so superpokalno lovoriko, so zdaj padli v črno luknjo, iz katere ne najdejo izhoda.

Pivovarji so sezono odprli s pričakovano zmago v Ormožu. Na superpokalni tekmi so v drugem polčasu strli Jeruzalem in slavili z 31:22, na pa se je začela rezultatska kalvarija, ki je nihče ni pričakoval. Še najmanj pa sami.

Na naslednjih štirih tekmah v vseh tekmovanjih so osvojili le enkrat remizirali in kar trikrat izgubili. Na uvodu 1. NLB lige jih je Pivovarje sredi Zlatoroga šokiralo Trimo Trebnje, ki je slavilo z 29:25. Kljub dobri predstavi je sledil poraz tudi proti danskemu podprvaku proti Gudmeju. Za novo klofuto na domačih igriščih in le remiju v Ivančni Gorici je poskbrel SVIŠ, v sredo pa so na drugi tekmi lige prvakov klonili tudi proti Portu. Vse skupaj ne bi bilo za obešati na veliki zvon, a Štajerci so zapravili prednost, ki je v svoji dvorani ne bi smeli.

Ko tudi devet zadetkov prednosti ni dovolj

Pivovarji so imeli proti portugalskemu nasprotniku vse v svojih rokah. Po odličnem prvem polčasu, ki so ga dobili z 16:9, so v drugem prednost še povišali. Po zadetku Grege Krečiča je prednost narasla na devet zadetkov (21:12), a vse skupaj ni bilo dovolj za zmago.

Najmlajša ekipa v ligi prvakov v sezoni 2023/24 je doživela pravi potop, saj je v zadnjem delu tekme je povsem popustila. Trener Celjanov Alem Toskić je po vidnem padcu svojih varovancev zahteval minuto odmora, a njegovi napotki niso pomagali. Porto je bil vse bližje, v 47. minuti je zaostajal le še za dva gola (25:23), štiri minute kasneje je izenačil na 26:26, v 54. minuti pa prvič na dvoboju povedel s 27:26.

Pretreseni Celjani so najprej strnili svoje vrste ter po golih Mitje Janca in Žige Mlakarja povedli z 29:27, v prelomnih trenutkih dvoboja pa so ponovno povsem odpovedali. Izkušeni Portugalci so naredili delni izid 3:0 in Celjanom zadali nov boleč poraz (29:30).

“Kot da smo zakleti”

“Niti sam ne vem, kaj bi rekel po tako težkem porazu, kot da smo zakleti,” je po porazu dejal trener Pivovarjev Toskić. “V prvem polčasu in začetku drugega smo pokazali svojo kakovost. Imeli smo poln nadzor nad tekmeci, potem pa je na površje izplavala naša neizkušenost. V prelomnih trenutkih dvoboja enostavno nismo verjeli v svoje sposobnosti, naredili smo preveč napak. Poraz zelo boli, je še težji kot proti Barceloni v minuli sezoni,” je spomnil poraza iz lanske sezone proti Kataloncem, ki so celotno tekmo zaostajali, v zadnji minuti pa zadeli za vodstvo in utišali Zlatorog.

Alem Toskić Foto: Jan Gregorc

“Tekmo smo imeli 45 minut povsem pod nadzorom, potem pa padli v črno luknjo. Izgubili smo se, kot da smo preveč razmišljali o zmagi. Tega si ne bi smeli dovoliti,” je po tekmi za časnik Delo priznal razočarani kapetan domače ekipe Mlakar.

Celjani bodo imeli priložnost za prvi ligaško zmago v sezoni čez dva dni, ko bodo doma gostili ekipo MRK Ljubljana, nato pa sledi novo težko gostovanje. Pivovarje doma pričakuje evropski prvak Magdeburg.