PLT: Mura do zmage, Olimpija na odmor s plus 13 (VIDEO)

Luka Bobičanec je Muri pomahal v slovo. FOTO: Jure Banfi.

Za nami je zadnji krog Prve lige Telemach pred daljšim reprezentančnim premorom. Končal se je s tremi nedeljskimi tekmami. Maribor je s 4:0 zmagal v Sežani, Mura je doma z 2:0 odpravila Gorico, Celje in Koper pa sta se v derbiju kroga razšli z remijem 1:1. To pomeni, da je vodilna Olimpija, ki je v soboto s 3:0 zmagala v Domžalah, na vrhu prednost povišala na 13 točk.

Mura je po dveh porazih, ki ju je doživela v prvenstvu proti Mariboru in v pokalu proti Celju, pred domačimi navijači tudi brez odsotnega najboljšega strelca Mirlinda Dakuja in kapetana Žige Kousa brez večjih težav prišla do nove zmage. Pete na zadnjih šestih prvenstvenih tekmah, ki jih je odigrala.

Gol Luke Bobičanca:

Pot do treh točk je z lepim golom že na začetku tekme utrl tokratni kapetan Luka Bobičanec, potrdil pa jo je Martin Šroler z golom z enajstih metrov v drugem delu igre. Gorica je še na osmi tekmi v nizu ostala brez zmage in ostaja na predzadnjem mestu lestvice.

Remi na derbiju kroga

Na drugi nedeljski tekmi so imeli Celjani premoč, ki pa je niso znali unovčiti. Še več, Koper je z enajstih metrov v zaključku prvega polčasa celo prišel do vodstva. Zadel je Bede Osuji. Koprčani so imeli v drugem polčasu sijajno priložnost za povišanje vodstva, na voljo so imeli namreč drugo enajstmetrovko, ki pa jo je njihov najboljši strelec Andrej Kotnik poslal čez prečko. Koper je bil za zapravljeno priložnost kmalu kaznovan, v 60. minuti je za 1:1 zadel Aljoša Matko in, kot se je izkazalo pozneje, postavil tudi končni izid.

Gol Aljoše Matka:

Vijolice deklasirale zadnjeuvrščeni Tabor

Nogometaši Maribora so ob gostovanju “v času nedeljskega kosila” na stadionu Rajka Štolfe v Sežani dvome o zmagovalcu razblinili že po dobrih dvajsetih minutah. Tekma se ni še niti dobro začela, ko je svojo individualno kvaliteto dokazal Marko Tolić ter premagal Jana Koprivca. Hrvat, ki na zadnjih tekmah igra kot prerojen, je v dvanajsti minuti zadel še enkrat, tokrat po natančni podaji Žana Vipotnika. V 24. minuti je ob napisu Maribor že kraljevala številka tri, Tolić je bil tokrat podajalec, realizator pa Ivan Brnić.

Zadetek Marka Tolića po 30 sekundah srečanja:

Maribor je imel ob zelo medli obrambi Sežancev ogromno prostora za kreacijo napadov, dirigent igre vijolic je bil izjemno razpoloženi Tolić, ki je v 66. minuti zaokrožil svoj “hat-trick” in Koprivca premagal še z natančnim strelom z razdalje. Zaključek tekme je bil tako bolj ali manj formalnost, Maribor je z zmago znova skočil v zgornji del lestvice, Sežana ostaja zadnja.

Olimpija povišala prednost na vrhu

Nogometaši Olimpije so v domžalskem Športnem parku dosegli še 14. prvenstveno zmago v letošnji sezoni in se še utrdili na vrhu Prve lige Telemach, kjer imajo vsaj začasno 13 točk prednosti. Tekma je postregla z atraktivnim prvim polčasom, v katerem tako na domžalski kot gostujoči strani ni manjkalo priložnosti. Lepše so si vseeno priigrali domači, ki so prek Franka Kovačevića zatresli vratnico, v sodnikovem dodatku pa tudi mrežo, a je glavni sodnik zadetek Kovačevića po pregledu posnetka razveljavil.

Drugi polčas se je začel po željah zmajev, ki so v 48. minuti tudi povedli. V vodstvo jih je z mojstrskim prostim strelom popeljal Svit Sešlar.

Tehtnica se je povsem na ljubljansko stran prevesila v 61. minuti, k oje drugi rumeni karton prejel Benjamin Markuš, terensko premoč gostov pa je nato le sedem minut pozneje potrdil Mario Kvesić. Vse dvome o zmagovalcu je v 88. minuti z drugim golom na tekmi razrešil Sešlar, ki je dosegel že osmi zadetek v letošnji sezoni.

Delitev točk v Spodnji Šiški

V Spodnji Šiški smo bili slabo uro priča precej nemi nogometni predstavi, ki jo je z golom v 24. minuti popestril le Luka Štor, sicer pa so bile priložnosti zelo redke. Predvsem Radomljani so bili povsem nenevarni, a le do 57. minute, ko se je prvič sam pred domačim golom znašel Ester Sokler, a zapravil strel za izenačenje.

Kot bi to prebudilo goste, ki so nato nanizali še kopico nevarnih akcij. V 61. minuti je po predložku najvišje skočil Madžid Šošić in izid poravnal. Nato je bil še v drugo sam pred domačim golom Sokler, se odločil za preigravanje vratarja, a ga je Lubej Fink pri tem dovolj oviral, da je nekoliko izgubil ravnotežje in meril čez gol! Nato je Šošić dosegel atraktiven zadetek, a mu je veselje preprečil prepovedani položaj.

V 92. minuti se je izjemna priložnost za zmago ponudila še domačim. Z le nekaj metrov je do strela prišel Almin Kurtovič, a zadel vratnico. Ostalo je pri 1:1. Bravo je tako končal niz štirih zaporednih domačih prvenstvenih zmag.