PLT: Olimpija še drugič zapored le remizirala

Devetnajsti krog Prve lige Telemach se je zaključil z derbijem med nogometaši Olimpije in Mure, ki so se kljub všečni predstavi v Stožicah razšli brez zmagovalca (0:0). Že v torek je Maribor s kar 7:0 ugnal Radomlje, v sredo pa je Tabor Koper zapustil s petardo (1:5). Prvi obračun med Gorico in Bravom ni ponudil zmagovalca (0:0), na remi pa je kazalo tudi na obračunu Domžal in Celja, a je imel Matej Podlogar drugačne načrte.

Nogometaši Olimpije so še na drugi tekmi zapored ostali brez zmage. Po tekmi proti Celju pred tednom dni so v domačih Stožicah remizirali tudi proti Muri. V všečni predstavi sta si ljubljanska in murskosoboška zasedba pripravili številne priložnosti, dvakrat pa se je zatresla tudi mreža. Obakrat v prvem polčasu, ko je bil pri gostih uspešen Mihael Klepač na drugi strani pa Svit Sešlar, vendar sta bila oba gola po posredovanju VAR-a razveljavljena. V drugem delu velja omeniti priložnost Maria Kvesića, ki je zadel okvir Murinih vrat, medtem ko so si pri črno-belih priložnost za gol pripravila Mirlind Daku in Dardan Shabanhaxhaj, a je ostalo pri 0:0.

Mura želi v Stožicah nadoknaditi zamujeno

Po točki proti Celjanom je bil Albert Riera izjemno nezadovoljen. Ne toliko z rezultatom kot z igro svojih varovancev, ki jo je ocenil kot najslabšo v sezoni. Na drugi strani je bil Damir Čontala po točki v Kopru precej boljše volje, že po tekmi na Bonifiki pa je razmišljal o tem, da ima Mura z Olimpijo v tej sezoni kar nekaj neporavnanih računov. In res se zdi, da so črno-beli glede na prikazano na prvih dveh tekmah z zmaji dobili manj, kot so si zaslužili. Se jim lahko to povrne v četrtkovem derbiju kroga? Stožice so sicer izjemno negostoljubno prizorišče za Prekmurce, ki na največjem stadionu v državi sploh še niso slavili.

Olimpija je v nizu dveh zaporednih zmag proti Muri. Odkar so se črno-beli leta 2018 vrnili med prvoligaše, Prekmurcev zmaji še niso premagali trikrat zapored.

Domžalska zaušnica celjskim ambicijam

Celjani so ob Kamniški Bistrici nastopili brez prvega strelca Chukwubuikema Ikwuemesija, kar se je Štajercem poznalo predvsem v prvem polčasu, ko so imeli več zrelih priložnosti. Nevarni so bili tudi domačini, a golov v prvem delu tekme vendarle nismo videli. Podobno sliko smo na igrišču gledali tudi v začetku drugega dela, a v 62. minuti so gostje vendarle kronali premoč.

Po hitrem protinapadu je po desni strani igrišča tekel Denis Popović in z vrhunsko podajo v kazenskem prostoru zaposlil Gregorja Bajdeta, ki je zadel za 0:1. Celje še ni do konca proslavilo zadetka, ko smo imeli na semaforju že rezultat 1:1. Tokrat so Domžale izvedle hitro akcijo, po kateri se je v središču pozornosti znašel Franko Kovačević. Ta se je – kar je po najprej razveljavljenem zadetku pozneje potrdil tudi VAR – uspešno izognil zanki prepovedanega položaja ter premagal Matjaža Rozmana.

Zdelo se je, da se bo tekma končala brez zmagovalca, ko so v zadnji akciji na tekmi domači zadeli še enkrat. Arnel Jakupović je podal s prostega strela z desnega kota, pred golom pa je bil najspretnejši Matej Podlogar in zadel za velike tri točke. Domžale so tako zabeležile drugo zaporedno zmago, s katero so se utrdile na šestem mestu lestvice Prve lige Telemach. Le tri točke zaostajajo za današnjim tekmecem, ki je zdaj tretji, saj ga je z lahko zmago nad Taborom na drugem mestu prehitel Koper.

Odločilni gol Mateja Podlogarja pred zadnjim sodnikovim žvižgom:

Kanarčki za šalo pomalicali češnjice

Koper je prekinil serijo štirih zaporednih tekem brez zmage v zadnjih nekaj krogih.

Četa Zorana Zeljkovića je danes z napadalno in igrivo predstavo deklasirala Tabor iz Sežane in slavila s kar štirimi goli razlike. Edini gol so Sežanci zabili, ko je bil zmagovalec že zdavnaj odločen.

Dvakrat je v polno meril Anis Jašaragić, zelo pomemben del sestavljanke pa je bil tudi hitri Rudi Požeg Vancaš, ki se je z zadetkom nagradil v 81. minuti.

Koper je Tabor v tem tisočletju v prvi ligi na Bonifiki premagal že sedmič. Sežanci niso osvojili niti točke.

Tabor ostaja na zadnjem mestu razpredelnice, čez vikend “češnjice” doma gostijo vodilno Olimpijo, medtem ko bodo Koprčani jesenski del sklenili v soboto pri Bravu.

Mariborskih pravljičnih sedem v mreži Radomelj

Dva gola za Maribor je dosegel Žan Vipotnik. FOTO: Jure Banfi.

Mariborčani so v december očitno prišli v zastrašujoči formi, saj so v Ljudskem vrtu do vrha napolnili mrežo Radomelj.

Varovanci Damirja Krznarja so že do polčasa vodili 4:0, v prvih desetih minutah je dvakrat zadel 20-letni Žan Vipotnik, ki je kasneje dosegel “hat-trick” in bil ob še eni podaji prvo ime srečanja.

Mariborčani so v okvir vrat spravili 9 strelov, Emil Velić je ustavil le dva. Priložnost za igro je za zadnjo tretjino srečanja dobil tudi veteran, Josip Iličić.

Vijoličasti so s svežnjem treh točk skočili na tretje mesto, Radomlje pa so na devetem mestu s točko prednosti pred zadnjeuvrščenim Taborom.

Zadnji krog jesenskega dela bo Maribor v nedeljo odigral proti Gorici, Radomljane čaka izziv v obliki Gorice.

Zaspan začetek nogometnega torka

Torek sta začela Gorica in Bravo, ki sta se v slovenskem Las Vegasu razšla brez zadetkov. V taboru Goričanov nimajo nič proti, da se je tekma končala z delitvijo točk, čeprav so v prvem krogu Šiškarje premaglai z 2:0.

Na naslednjih sedemnajstih tekmah so varovanci Mirana Srebrniča slavili le še enkrat, v začetku septembra so ugnali sežanski Tabor. Zgodba Šiškarjev je ravno obratna, na začetku sezone so zabeležili pet porazov na šestih tekmah, nato pa v skladu s svojim DNK-jem stabilizirali rezultate in se z dnom lestvice trenutno niti približno ne ukvarjajo.

Bravo za to srečanje ni imel na voljo stebra obrambe Nemanje Jakšića. Pri vrtnicah je manjkal Alen Krajnc. Na šestih prvenstvenih tekmah teh dveh nasprotnikov doslej še nikoli ni zmagal gost, statistika ostaja nespremenjena tudi po današnji tekmi