PLT: Katastrofalne minute Brava za zmago Koprčanov

Nogomet 1. Apr 202320:00 > 20:15 0 komentarjev
nogomet

Po štirinajstih dneh premora so spet zaživele slovenske prvoligaške zelenice. Začelo se je v Celju z remijem domačih proti Radomljam, Mariborčani pa so zmagali v Novi Gorici. Koper je prišel do minimalne zmage proti Bravu. Olimpija na tokrat bržkone leto zapolnjenih Stožicah pričakuje Tabor, medtem ko bo krog sklenjen v nedeljo na tekmi med Domžalami in Muro.

Koprčani so v zadnji tekmi sobotnega sporeda Prve lige Telemach gostili Bravo. V 26. minuti so kanarčki povedli po zadetku Ivana Novoselca, ki je izkoristil lepo podajo s kota in z glavo ugnal vratarja Brava Orbanića.

Zadetek Novoselca:

Za Bravo se je nadaljevalo še slabše. V 34. minuti je Rudi Flakus Bosilj prejel drugi rumeni karton in Ljubljančanom otežil delo. Bravo se ni uspel pobrati. V drugem polčasu večjih priložnosti ni bilo, nevarnejši je bil Koper, ki pa mu ni uspelo podvojiti prednosti. Točke so vseeno ostale doma. Koper je zdaj četrti, Bravo pa na sedmem mestu.

Mariborčanom v Gorici ni bilo do prvoaprilskih šal

V 29. krogu Prve Lige Telemach je Maribor na gostovanju pri Gorici gladko opravil delo, spet z izdatno pomočjo prvega napadalca sezone, Žana Vipotnika.

Novopečeni reprezentant je dosegel vse tri zadetke za četo Damirja Krznarja, tako da zaostanek vijolic za vodilno Olimpijo spet znaša le dvanajst točk. Zmaji jutri gostijo Tabor iz Sežane.

Konjičan je mrežo Gorice načel v 15. minuti, ko je lepo izkoristil uigrano akcijo Marka Tolića in Ivana Brnića ter Matevža Dajčarja premagal iz praktično mrtvega kota. Mariborčani bi lahko na polčas odšli tudi z višjo prednostjo, kot le 1:0, a je Tolić v 25. minuti zapravil enajstmetrovko.

Svoj “šov” je Vipotnik nadaljeval sredi drugega polčasa, ko je mrežo vrtnic dvakrat zatresel v razmaku le treh minut. Zdaj je na vrhu lestvice strelcev osamljen s 17 zadetki.

Verjetno bi svoji beri dodal še kakšen “biser”, a ga je Krznar slabih 20 minut pred koncem zamenjal. Mariborčani v prihodnjem krogu doma pričakujejo Koper, Gorica se podaja na izjemno pomembno gostovanje v kontekstu za obstanek v ligi k Radomljam.

Vse od leta 2016 oziroma že kar 21 tekem zapored Gorica ni uspela premagati Maribora.

Celjani niso upravičili vloge favorita

Dogajanje se je začelo v Celju, kjer so v prvem polčasu grofje prevladovali, v drugem delu pa so “Mlinarji” vzpostavili enakovredno razmerje moči ter tudi zelo hitro prišli do izenačenja.

Na listo strelcev se je v 29. krogu prvi vpisal Aljoša Matko, ki je “odpadek” po strelu Davida Zeca pospravil v porazno mrežo. Celjani bi lahko na odmor prišli še z izdatnejšo prednostjo, namesto tega pa so v 50. minuti prejeli zadetek Madžića Šošića, kar je bilo na koncu dovolj za točko.

Oliver Bogatinov tako nadaljuje izjemno uspešno pomlad, ki bo kot kaže klub iz osrednje Slovenije obdržala med nogometno elito.

Kako bodo zmaji odreagirali na (bolj) polne tribune?

Z nekaj marketinškimi prijemi je ljubljanski Olimpiji uspelo vsaj malce napolniti tribune stadiona Stožice, ki so kljub odličnim rezultatom zeleno-belih v tej sezoni bolj ali manj samevale. Ljubljansko nogometno občinstvo bo na obračunu s Taborom seveda pričakovalo zmago, nenazadnje so zmaji v zaključku prvega dela sezone Kraševce ugnali s kar 8:0. A kot nas je ta sezona že nekajkrat naučila, absolutnih favoritov v naši ligi nikoli ni in tudi Olimpija se bo morala za tri točke proti Sežancem pošteno potruditi.

Nazadnje se je končalo z dekadenco

Po zadnjem obračunu med Dejanom Grabićem in Simonom Rožmanom je strateg Brava razmišljal o dekadenci slovenskega nogometa. Ljubljančan je medtem razložil, da s tem nikakor ni mislil na nogometno filozofijo, ki jo zagovarja Simon Rožman, tokrat pa se bo z domžalskim strategom pomeril z bistveno močnejšo ekipo, kot jo je imel na voljo pred dobrim mesecem dni. Na klopi Mure je Grabić doslej premagal tako Olimpijo kot tudi Maribor, za dosego rezultatskih ciljev pa bo moral dobivati tudi “manjše” tekme.