PLT: Celjani v drugem polčasu razbili Radomlje, zdaj vodijo za osem

Nogomet 5. Dec 202319:18 > 19:25 1 komentar

V prvi tekmi 18. kroga Prve lige Telemach so Celjani v Domžalah s 4:0 premagali Radomlje in prednost na vrhu lestvice povišali na osem točk. Derbi kroga bo na sporedu jutri, ko Maribor gostuje v Kopru. Olimpija bo v četrtek odigrala domačo tekmo z Bravom.

Celjani, ki so zaradi sneženja ostali brez sobotne tekme proti Kopru, so imeli v prvem polčasu kar nekaj težav, da so strli odpor žilavih Radomljanov, potem pa so v začetku drugega polčasa postavili stvari na svoje mesto in prišli do visoke zmage. Vse je bilo odločeno v manj kot petih minutah. Najprej je v 52. minuti zadel branilec David Zec, potem pa v 56. minuti še Tamar Svetlin. V zadnjem delu tekme sta v polno merila še Brazilec Edmilson in v sodnikovem dodatku še kapetan Denis Popović, ki je na igrišče prišel s klopi.

Bo v Domžalah spet začelo dišati po Evropi?

Tri tekme, tri zmage in kriza je mimo. V nogometu se stvari včasih zelo hitro obračajo in Dušan Kosič je našel čarobno palico, s katero je rumeno družino znova vrnil v smer, ki morda pelje celo proti Evropi. Čeprav so bili ravbarji še nedavno zelo blizu rdeče cone, se slednji zdaj hitro oddaljujejo in bližajo zgornjemu delu lestvice. A Prva liga Telemach je vselej zelo izenačena in Aluminij bi se z morebitno domačo zmago proti Domžalam slednjim, ob tekmi manj, povsem približal. Skratka, pred nami je zelo pomembna tekma, ki bo dala kar nekaj odgovorov na to, kdo se bo mirneje pripravljal na sklepni del nogometnega leta 2023.

Domžale - Aluminij

Potrditi zmago na derbiju nikoli ni lahko

Po zmagi na derbiju Mariborčani v sredo gostujejo v Kopru, kjer želijo nadaljevati z zbiranjem točk in zmanjševanjem zaostanka za vodilnimi mesti. Dodatna motivacija za vijolice bo zagotovo tudi ta, da lahko z zmago prehitijo tokratnega nasprotnika in skočijo na tretje mesto prvenstvene lestvice, a Primorci so v tej sezoni že večkrat dokazali, da so zelo trdoživ tekmec, ki ga je težko premagati. Ljubljančan in nekdanji trener Olimpije Safet Hadžić bo še kako motiviran, da zagreni življenje nasprotniku. Tudi zato, ker je nadaljevanje njegove (kratke) poti na klopi kanarčkov pod vse večjim vprašajem.

Če tokrat ne zmagajo, kdaj sploh bodo?

Mura je znova zapadla v hudo krizo. Tako hudo, da je le še štiri točke nad rdečo cono, kar bi moral biti razlog, da so v taboru črno-belih prižgani vsi alarmi. A vsaj navzven je za zdaj v ponosu nogometnega Prekmurja vse relativno mirno, črno-beli pa razmišljajo predvsem o tem, kako bi z zmago proti zadnjeuvrščeni Rogaški vsaj malce popravili svoj položaj na prvenstveni razpredelnici. Po drugi strani pa, če trdoživi tekmeci iz Rogaške Slatine iz Fazanerije odnesejo ugoden rezultat, se bodo pri Muri res morali vprašati – bo naša realnost celo boj za obstanek?

NŠ Mura nogomet Dardan Shabanhaxhaj Zan Trontelj

Ljubljanski derbi z lepotno napako

Kakšna bo podoba tokratnega ljubljanskega derbija? Odgovor na to bo v prvi vrsti podala zelenica stadiona Stožice. Od njenega stanja bo namreč še kako odvisno, kakšno predstavo bosta lahko ponudila Olimpija in Bravo. Zmaji iščejo odgovore po porazu na večnem derbiju, ki je ustavil njihov zalet in pot proti vrhu, Bravo na največji stadion v državi prihaja na krilih pomembne zmage proti Muri, s katero je znova blizu mest, ki peljejo v Evropo. Kdo bo tokrat vladar prestolnice?