PLT: Maribor v Ljudskem vrtu odčital lekcijo bledi Olimpiji (VIDEO)

Nogomet 3. Dec 202317:00 > 17:09 1 komentar
Maribor - Olimpija

V središču sedemnajstega kroga Prve lige Telemach, ki so ga krojile vremenske razmere, je bil derbi med Mariborom in Olimpijo, ki so ga v Ljudskem vrtu s 3:1 dobili vijolični. Tekma med Rogaško in Aluminijem je bila odpovedana zaradi dežja, medtem ko se je sobotni derbi med Celjem in Koprom zaradi snega sprva začel s polurno zamudo, po 30 minutah igre pa prekinjen. V Domžalah z vremenom ni bilo težav, Domžale so s 3:0 premagale Radomlje, Bravo pa je v Šiški še poglobil krizo Mure.

Nogometaši Maribora so dobili drugi večni derbi v letošnji sezoni, potem ko so v domačem Ljudskem vrtu nadigrali Olimpijo s 3:0. Vijolični so vse dvome o zmagovalcu razblinili že po slabih 25 minutah. V vodstvo so sicer prišli že v četrti, ko je najstrožjo kazen uspešno realiziral Arnel Jakupović, le štiri minute pozneje pa je vodstvo povišal Jan Repas. Šestindvajsetletni vezist je bil prvo imel obračuna, saj se je med strelce z evrogolom vpisal tudi 16 minut pozneje, ko se je na semaforju izpisal izid 3:0 za Maribor. Visok poraz gostov je v sodnikovem dodatku nekoliko ublažil Mustafa Nukić, ki je bil uspešen iz enajstmetrovke.

Bravo poglobil krizo Mure

Nogometaši Brava so v Spodnji Šiški z 2:0 ugnali Muro, ki pada proti dnu prvenstvene lestvice. Junaki domače ekipe so bili Martin Pečar in Luka Kerin, oba sta se podpisala pod gol in asistenco, ter Matija Orbanić, ki je v prvem polčasu obranil enajstmetrovko Dardanu Shabanaxaju.

Prekmurci so z novo bledo predstavo vse bližje celo rdeči coni, Bravo pa je z zmago spet prehitel Maribor in je na visokem četrtem mestu.

Sobotni spored zaradi vremena močno okrnjen

Nogometaši Rogaške in Aluminija bi morali ob 13. uri začeti 17. krog Prve lige Telemach, a so odgovorni tekmo odpovedali zaradi preslabih vremenskih razmer. Igrišče v Rogaški Slatini je bilo preveč razmočeno, nekateri deli igrišča so bili pod vodo. Tekmo bodo odigrali v poznejšem terminu, in sicer bo na sporedu v sredo, 13. decembra ob 13. uri.

V Celju je nogometašem nagajal sneg. Zaradi močnega sneženja se je tekma med Celjem in Koprom sprva začela s polurno zamudo, po 30 minutah igre, ko se je sneženje še okrepilo, pa se je sodnik Matej Jug zaradi nemogočih razmer za igro ob odobravanju obeh ekip odločil, da tekmo prekine. Nadaljevala se bo 13. decembra.

Domžale do tretje zmage v nizu

Več sreče z vremenom so imeli v Domžalah. Domžalčani so bile pred tedni v hudi krizi in nizali najslabše rezultate v zgodovini kluba, zdaj pa so se zbudili in začeli zmagovati. Tokrat so Domžalčani prišli do tretje prvenstvene zmage v nizu. Dvomov o zmagovalcu na lokalnem derbiju proti Radomljam ni bilo. Domžalčani so napadli od prve minute in v 4. minuti po avtogolu Sandija Nuhanovića prišli do vodstva. Potem so s tempom le še stopnjevali in zabili še dva gola. Pod oba se je podpisal Makedonec Mario Krstovski, Domžale pa so imele še nekaj priložnosti, tako da bi lahko zmagale s še višjo razliko.