PLT: Celjani ponižali Aluminij, izenačili so rekord sezone

Nogomet 25. Apr 202219:17 > 26. Apr 2022 13:17
Celjani foto: Aleš Fevžer

V zadnji tekmi 32. kroga so Celjani s kar 6:0 zmagali v Kidričevem in izenačili najvišjo zmago te sezone prve slovenske nogometne lige. Aluminij ostaja prikovan na dnu lestvice. V derbiju kroga je Koper v nedeljo premagal Olimpijo z 1:0 in še naprej diha za ovratnik Mariboru, ki ima na vrhu le točko prednosti. Mariborčani so v soboto z 2:1 premagali Tabor v Sežani.

Aluminij je vse bližje izpadu iz lige. Štiri kroge pred koncem prvenstva ima za devetim mestom, ki prinaša dodatne kvalifikacije, že šest točk zaostanka. Tokrat je točke lovil pri še enem razočaranju sezone, Celju, a je bilo od prve minute jasno, da ne bo šlo.

Celjani so prevladovali od prve do zadnje minute, Kidričanom pa nasuli kar šest golov in izenačili najvišjo zmago sezone in drugo nasploh. S 6:0 je zmagala tudi Olimpija, tudi Ljubljančani so, zanimivo, s tem izidom premagali Aluminij.

Dva gola za Celje je dosegel branilec David Zec, izkazal se je tudi trikratni asistent Matic Vrbanec, za trenutek tekme pa je s pravcatim evrogolom v 31. minuti poskrbel Afričan v vrstah Celja Nene Junior Gbamble. Vezist iz Slonokoščene obale je do prvenca v dresu Celja prišel na spektakularen način.

Mojstrovina Neneja Juniorja Gbamble:

Koper z zmago ostaja za petami Maribora

Nedeljski derbi med Koprom in Olimpijo na Bonifiki na začetku ni ponudil veliko nogometnih užitkov. V prvih 30 minutah se ni dogajalo praktično nič omembe vrednega. Toda sledil je veliko bolj razburljiv konec prvega polčasa, priložnosti so imeli tako nogometaši Olimpije kot tudi Kopra, a do vodstva so prišli domačini, ki so povedli prek enajstmetrovke, ki jo je uspešno izvedel Parris.

V drugem polčasu smo spremljali izredno taktičen dvoboj, zmaji so si pripravili eno samo priložnost, ki pa je ostala neizkoriščena. Do konca tekme smo spremljali predvsem šahovsko partijo, kjer nihče ni želel preveč tvegati. Olimpija je imela žogo več časa v svoji posesti, toda manjkala je stvar, za katero se igra nogomet – zadetek.

Zadetek Koprčanov:

Domžale dobile popoldansko uspavanko

Nogometaši Domžal so se delno oddolžili Bravu za boleč sredin polfinalni pokalni poraz in prekinili devet tekem dolg niz brez zmage. Dvoboj v Spodnji Šiški je bil daleč od spektakularnega, saj so gledalci večji del spremljali pravo antireklamo za nogomet. Prvi polčas sta ekipi končali celo brez strela v okvir vrat, nekaj več želje po zmagi in treh točkah pa pokazali v zaključku.

Nogometno uspavanko je prekinil šele Arnel Jakupović, ki je goste v vodstvo popeljal v 76. minuti, znova pa bil uspešen še šest minut pozneje, ko je tudi postavil končni izid 2:0 za Domžale.

Radomlje spet presenetile Muro

Na sobotni večerni tekmi v Domžalah smo videli pet zadetkov. Radomljani so po zadetkih Ivana Šarića in Sandija Nuhanovića odšli na odmor s prednostjo dveh zadetkov. Mura je na začetku drugega polčasa po zaslugi Mirlinda Dakuja znižala izid na 1:2, do preobrata pa ni prišlo, saj je z mojstrovino prednost domačih na 3:1 povišal Tomislav Mrkonjić, ki ga kličejo tudi Messi iz Zmijavcev. Poraz prvakov je v zadnjih sekundah tekme omilil Tio Cipot.

Prekrasen zadetek Mrkonjića:

Radomljani so po novih treh točkah vse bližje obstanku v ligi, imajo že sedem točk pred predzadnjim Taborom. Na drugi strani je Mura zapravila priložnost, da vsaj začasno skoči na želeno tretje mesto, ki zagotovo prinaša nastope v evropskih tekmovanjih v prihodnji sezoni, na drugi strani pa ima zdaj Olimpija priložnost, da pred aktualnim prvakom pobegne za velikih pet točk, seveda mora prej premagati Koper, kar pa bo na Bonifiki vse prej kot lahko.

Rezervista Kronaveter in Tavares junaka preobrata v Sežani

Dogajanje v tem krogu se je začelo na Krasu. Maribor se je po remiju v Ljudskem vrtu proti Radomljam (0:0) odločno podal po zmago in tri točke v Sežano k Taboru, a domači so na začetku tekme z agresivno igro favoriziranim gostom povzročali veliko težav. Nagrada za borbeno igro je prišla v 13. minuti, ko je Antoine Makoumbu nespretno v kazenskem prostoru podrl Rodrigueja Bongongiuja in sodnik Roberto Ponis je pokazal na belo piko. Enajstmetrovko je uspešno izvedel Dino Stančič in Tabor presenetljivo povedel v vodstvo.

Zadetek Marcosa Tavaresa:

Vijolični so odločno krenili po izenačenje. Dolgo jim je nagaja tudi smola, saj so do izenačenja kar štirikrat stresli okvir vrat (Antolin, Milec, Mudrinski, Ivanović), nato pa je v 54. minuti vratarja Tabora Jana Koprivca premagal Roka Kronaveter, ki je v igro vstopil ob polčasu namesto Aljaža Antolina. Trener Radovan Karanović je imel srečno roko tudi v 72. minuti, ko je namesto Ognjena Mudrinskega v igro poslal veterana Marcosa Tavaresa, ki se je praktično s prvim dotikom žoge poskrbel za popolni preobrat in pomembne tri točke. Za brazilskega napadalca je bil to že 159. zadetek za Maribor v najmočnejši slovenski ligi in 209. v vseh tekmovanjih.