PLT: Maribor kot Liverpool pred sedmimi leti, Celjani povišali prednost (VIDEO)

Nogomet 11. Feb 202419:15 > 19:24 2 komentarja
NK Maribor
Na zadnjem večnem derbiju se je veselil Maribor. FOTO: Jure Banfi.

Potem ko je Olimpija včeraj v Stožicah le remizirala z Rogaško, so Celjani danes v prvem spomladanskem krogu Prve lige Telemach s 4:1 premagali Muro in prednost na vrhu lestvice povišali na 12 točk. V drugi tekmi dneva je Maribor s kar 7:0 v Ljudskem vrtu razbil Aluminij.

Maribor je v prvi tekmi leta navdušil in povsem razbil Aluminij, potem ko so Kidričani že po osmih minutah ostali brez izključenega Gašperja Jovana, Mariborčani pa so dobili enajstmetrovko, ki jo je v gol spremenil Josip Iličić.

Mojstrski gol Arnela Jakupovića:

Do konca prvega polčasa so vijoličasti zabili še tri gole, trikrat pa v polno merili še v drugem delu tekme in prišli do zmage s 7:0.

Rezultat spominja na oktober 2017, ko je v Ljudskem vrtu gostoval Liverpool, le da sta bili številki takrat postavljeni obratno …

Pri Mariboru je s tremi goli zablestel Arnel Jakupović, dvakrat je v polno meril Hilal Soudani, tik pred koncem tekme pa je končni izid postavil 18-letni Tine Čuk in prišel do prvenca v vijoličastem dresu.

Veselje nogometašev Celja. FOTO: Jure Banfi.

Celjani po zaostanku razbili Muro

Celjani so se na začetku prve nedeljske tekme nepričakovano znašli v zaostanku, ko je Muro v vodstvo popeljal njihov donedavni član Julien Lamy, a so v nadaljevanju tekme potrdili vidno razliko v kakovosti in zlahka prišli do nove zmage. Že do konca polčasa so prišli do preobrata, ko je najprej izid izenačil Jegor Prutsev, za vodstvo Celja pa je zadel Gregor Bajde.

Gol Gregorja Bajdeta, ki je prelomil tekmo:

Že po uvodnih 10 minutah drugega dela igre je bila tekma odločena. Najprej je z enajstih metrov v 51. minuti zadel kapetan Denis Popović, štiri minute pozneje pa je v polno meril še Luka Menalo, ki je v gol spremenil eno od številnih priložnosti in se že ob debiju v celjskem dresu vpisal med strelce.

Šok za Koper

Novi trener Kopra Aleksandar Radosavljević je po dobrem pripravljalnem obdobju s svojo ekipo pričakoval zmago, a v izdihljajih ostal praznih rok. Enakovredno tekmo je odločil Gaber Dobrovoljc v sodniškem dodatku. Četrtouvrščeni Koprčani, ki so tokrat premalo pokazali v napadu, so na lestvici predse spustili Bravo, v nedeljo jih lahko prehitijo še Mariborčani. Radomlje so osme.

Zadetek Gabra Dobrovoljca:

Šiškarji ostajajo vroči

Bravo je ohranil formo tudi po zimske spanju. Šiškarji so v Domžalah zmagali s kar 3:1. Že v prvem polčasu so po zadetkih Mateja Poplatnika in Jakoslava Stankovića vodili z 2:0, ko pa je v 64. miniti Poplatnik zadel še z enajstih metrov, je bilo srečanje odločeno.

Častni zadetek za rumeno družino je v 85. minuti zadel Jošt Pišek, a zmaga gostov ni bila niti malo ogrožena. Bravo se je vsaj začasno povzpel na tretje mesto, Domžalčani pa ostajajo sedmi. Poplatnik se je z dvema zadetkoma povzpel na drugo mesto kraljev strelcev. Z devetimi ima le še zadetek manj od Ruija Pedra, ki je že zapustil Olimpijo.

Prvi zadetek Poplatnika proti Domžalam:

Rogaška do točke v Stožicah

Kakšna drama v Stožicah za uvod v pomlad! Olimpija in Rogaška sta se v Ljubljani razšla brez zmagovalca, čeprav je dišalo celo po zmagi gostov.

Že 4. minuta tekme je nakazala na to, da je pred Olimpijo zahtevno popoldne, ko je Ahmed Muhamedbegović stresel lastno mrežo. Rogaška je nato še nekajkrat zapretila, nato pa so se prebudili tudi zmaji in imeli dve res idealni priložnosti za popoln preobrat, a sta Saar Fadida in Nemanja Motika zapravila stoodstotni priložnosti.

Kazen je prišla v 40. minuti, ko je zadel novinec v majici Rogaške Patrik Mijić. Zaradi morebitnega prepovedanega položaja je zadevo natančno pregledal VAR, toda gol je obveljal in pred nadaljevanjem so se domači znašli v ogromnih težavah.

Gol Mijića

V drugem polčasu do 77. minute nič ni dišalo po preobratu, celo Rogaška je še imela nekaj nevarnih situacij za povišanje prednosti. Nato pa si je veliko neumnost privoščil Alen Korošec, ki je v kazenskem prostoru podrl Marka Bresta in Olimpijo je z enajstmetrovke v igro vrnil Timi Max Elšnik.

To je dalo krila zmajem, ki so napadali in napadali, nato pa v 92. minuti vendarle prišli do izenačenje, ko je s krasnim golom izenačil rezervist Brest.