PLT: Bravo presenetil Olimpijo, dramatična končnica na Bonifiki (VIDEO)

Nogomet 19. Maj 202415:07 > 19:44 3 komentarji
Bravo - Olimpija

Za nami je še zadnji, 36. krog Prve lige Telemach. Iz elitne druščine so izpadli nogometaši Aluminija, ki so izgubili proti Domžalam (1:3). Obstanek v prvi ligi si je z zmago nad Muro zagotovila Rogaška (2:1). Radomljani so remizirali s Celjani (1:1) in si bodo morali obstanek med elito najverjetneje izboriti v kvalifikacijah za popolnitev prve lige. V nedeljo je Bravo premagal Olimpijo (1:0), Koper in Maribor pa sta se razšla brez zmagovalca (1:1).

Olimpija bi si z morebitno zmago in porazom Mariborom zagotovila drugo mesto na lestvici. Toda zmaji danes niso blesteli.

V 63. minuti je Martin Pečar poskrbel za vodstvo Brava v Stožicah in ljubljanska zasedba je na koncu sezono končala na 4. mestu.

Drama v Kopru

Koper je potreboval boljši izid od Brava, da bi se zavihtel na četrto mesto. Kanarčki so dobro začeli srečanje, v 12. minuti je zadel Wisdom Sule.

Še pred koncem prvega polčasa so udarili Mariborčani, ko je zadel Hilal Soudani.

Na Bonifiki smo spremljali izredno napeto končnico, tekma se je končala šele v 105. minuti srečanja.

Šumarji se selijo nižje

Aluminij je slabo začel obračun, na katerem je potreboval zmago za morebiten obstanek v Prvi ligi Telemach. Rumena družina je trikrat zadela v prvem polčasu. Dvakrat je v polno meril Edvin Krupić, enkrat pa Luka Dovžan Karahodžić.

Častni zadetek za domačine je v samem zaključku dosegel Sandro Jovanović.

Mlinarji za zdaj ostajajo med elito

Radomljani so gostili aktualne prvake iz Celja. V 29. minuti je mlinarje v vodstvo popeljal Matej Malenšek.

Rezultati na ostalih tekmah se niso v popolnosti izšli po željah domačinov, ki so na koncu prejeli zadetek v 93. minuti srečanja, ko je Aljoša Matko zadel še 18. v sezoni in se znova zavihtel na vrh lestvice strelcev.

Zmaga Rogaške za obstanek?

V Fazaneriji so gostje odlično začeli srečanje. V 4. minuti je v polno meril Patrik Mijić, v 44. minuti pa je prednost podvojil Alen Korošec.

Mura je v 55. minut znižala zaostanek, zadel je Amadej Maroša, toda črno-beli kaj več od enega zadetka niso uspeli pripraviti.

Točkovno so si Slatničani priborili obstanek, toda za zdaj še ni jasna usoda Rogaške, ki je ostala brez licence za nastope v prvi slovenski ligi.