Prekmurci s Krasa po zaslugi Klepača odhajajo dobre volje (VIDEO)

Nogomet 22. Apr 202319:54 0 komentarjev

Nogometaši Mure so v 32. krogu Prve lige Telemach v gosteh premagali CB24 Tabor Sežano z 2:1 (1:0).

Nogometaši Tabora so pokazali eno najboljših predstav v sezoni, a so spet ostali praznih rok, tako da ostajajo na zadnjem mestu prvenstvene razpredelnice.

Varovanci Dušana Kosića so bili v igri videti precej bolje kot Prekmurci, vendar jih je spet pokopala neučinkovitost. Kosićeve trditve, da je ekipa v sami izgradnji napadov videti dobro, manjka pa ji napadalec tipa Mihael Klepač, ki je danes dosegel oba gola za Muro in bil skupaj z zelo razpoloženim vratarjem Klemnom Mihelakom najzaslužnejši za uspeh, so se še enkrat več izkazale za resnične.

Prekmurci so po zmagi na petem mestu prehiteli Domžale, po prekinitvi serije slabih rezultatov na gostovanjih so njihove možnosti za uvrstitev v evropska tekmovanja spet večje.

Tekma se je začela z velikim pritiskom gostiteljev. Mura je bila prisiljena v obrambne naloge, ki pa jih je dobro opravljala. Da je v odlični dnevni formi, je v sedmi minuti pokazal njen vratar Mihelak, ki je ubranil močan strel z desne strani kazenskega prostora Sache Marasovića. A ko se je otresla pritiska, je tudi sama nekajkrat ogrozila tekmečeva vrata.

Klemen Mihelak; FOTO: Jure Banfi

Mirlin Daku ni izkoristil izleta vratarja Luke Koprivca izven kazenskega prostora, iz težkega položaja je streljal mimo gola, Koprivec pa je napako popravil v 27. minuti, ko je ubranil poskus Matica Maruška. Domači so nekajkrat nevarno poizkušali s streli od daleč, Mihelak je moral resno posredovati pri strelih Jakoslava Stankovića.

Atomski drugi polčas

Najlepšo priložnost pa so imeli Sežanci v 44. minuti. Luka Šušnjara je po zaslugi svoje moči – bil je pod prekrškom, le prišel pred Mihelaka, a je ta medsebojni dvoboj dobil.

Tudi na začetku drugega polčasa so imeli Sežanci premoč. Marasoviću se je spet ponudila prva priložnost, v 49. minuti je s strelom poskusil dvakrat, a žoga ni našla poti v mrežo, tako kot ne tudi po strelu Adrian Zeljkovića. Slednji je v 63. minuti streljal še z glavo, toda tudi tokrat je bil na mestu Mihelak. V 70. so domači navijači še skočili na noge. Mihelak je bil že premagan, a Fahd Ndzengue je žogo poslal mimo leve vratnice.

Za zgrešene priložnosti so bili domači kaznovani. V 72. minuti so po protinapadu Prekmurci povedli, Klepač je s samostojno akcijo in natančnim strelom razžalostil sanske igralce, njihovo klop in navijače.

V 76. je Šušnjara lepo izvedel prosti strel, a Mihelak je s parado izbezal žogo izpod prečke, deset minut pozneje pa je Mura dosegla še drugi gol. Po novem protinapadu je večino dela opravil Daku, na desni strani kazenskega prostora je lepo preigraval, potem pa nesebično podal do Klepača, ki mu ni bilo težko premagati Koprivca.

Aleksander Zeljković je minuto pozneje z močnim in natančnim strelom spet dal nekaj upanja domačim, ki so po doseženem zadetku izvedli nov pritisk. Toda poskusi Mihaela Briškija in še enkrat Aleksandra Zeljkovića niso obrodili sadov in Tabor je moral vnovič čestitati tekmecem za zmago.

Mura bo v naslednjem krogu gostila Bravo, Tabor pa Kalcer Radomlje.

POTEK TEKME V ŽIVO

92. minuta: Nikola Jovičević je preigral Adriana Zeljkovića, potem pa podal do Lazarja Zličića, ki je žogo potisnil v gol. VAR je žogo razveljavil.

86. minuta: GOOOOOOOOOL! Aleksandar Zeljković je odprl strelski račun v tej seezoni, potem ko je lepo zadel z roba kazenskega prostora.

85. minuta: GOOOOOOOOOOL! Daku se je v kazenskem prostoru otresel kar dveh zasledovalcev, opazil osamljenega Klepača, mu podal v srce kazenskega prostora, slednji pa je le “polizal” smetano, spravil žogo v nebranjen del gola.

76. minuta: S prostega strela je bil natančen Stanković, a kaj, ko je z izjemno parado posredoval Mihelak.

72. minuta: GOOOOOOOOOL! Mihael Klepač se je z žogo sprehodil po skoraj celotnem robu kazenskega prostora, na zadnjico položil Alena Halilovića, po oklevanju vendarle sprožil proti golu inkrasno zadel. Mura je na pragu zmage!

70. minuta: Šušnjara je krasno spustil žogo Fahdu Nzengueju, Gabonec pa je iz skoraj idealne pozicije pomeril tik ob levi vratnici Mihelaka.

49. minuta: Kai Cipot je z obrambno intervencijo preprečil vodstvo domačih in priskočil na pomoč Mihelaku.

POLČAS

44. minuta: Luka Šušnjara je prodrl proti golu Mure, spremljal ga je eden izmed branilcev ter ga zadrževal, a ne dovolj, da bi napadalec Tabora padel. Zaključek je bil mlačen in ostalo je pri začetnem izidu.

31. minuta: Zadetku se je močno približala Murina devetica, Matic Maruško. V skoku je bil najvišji, z refleksnim gibom je Koprivec odreagiral in žogo odbil v kot.

27. minuta: Vedno bolj očitno pobudo imajo “češnjice”. Zdaj je vrata Mihelaka resneje ogrozil Jakoslav Stanković.

20. minuta: Nevarna akcija za domače, akcijo Kraševcev je zaključil Adrian Zeljković, ki je streljal generično – po sredini in še po tleh. Klemen Mihelak bi obranil tudi z zavezanimi očmi.

17. minuta: Žiga Kous in Amar Beganović sta lepo izigrala obrambo Tabora, Ivan Šarić pa pri sprejemu podaje z desne strani ni imel dovolj ravnotežja za kvaliteten zaključek, se zapletel in grdo zgrešil.

9. minuta: Tokrat je bil Daku še bližje uspehu. Izkoristil je “igranje z ognjem” Koprivca pri avt črti, poskusil srečo z razdalje, a meril dober meter mimo vratnice.

3. minuta: Proti vratom je z roba kazenskega prostora meril Mirlind Daku in ogrel dlani Jana Koprivca. Kosovski napadalec je kljub poškodbi nared za najhujše napore.

Začetni postavi:

Tabor: Koprivec, Stanković, Halilović, Kaleba, Ovsenek, Briški, Zeljković, Marasović, Korošec, Ndzengue, Šušnjara.

Mura: Mihelak, Kuzmić, Cipot, Kobie, Beganović, Maruško, Brkić, Šarić, Kasalo, Kous, Daku.

Tabor Sežana – Mura 1:2 (0:0)

Stadion Rajko Štolfa, gledalcev 300, sodniki: Vinčić, Klančnik, Novarlić.

Strelca: 0:1 Klepač (72.), 0:2 Klepač (86.), 1:2 Al. Zeljković (87.).

CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Halilović, Kaleba, Ovsenek, Briški, Ad. Zeljković, Stanković, Marasović (od 70. Mahne Vatovec), Korošec, Ndzengue (od 85. Kouao), Šušnjara (od 85. Al. Zeljković).
Mura: Mihelak, Beganović, Morris, Cipot, Kuzmić, Brkić (od 61. Zličić), Maruško, Kasalo (od 61. Klepač), Kous (od 74. Jovićević), Šarić (od 61. Tripi), Daku (od 88. Balažic).

Rumeni kartoni: Cipot, Beganović, Tripi.