Solskjarjeva lekcija Guardioli na Etihadu!

Getty Images

Manchester United je v velikem derbiju 16. kroga Premier lige v gosteh z 2:1 odpravil Manchester City. Za rdeče vrage sta zadela Marcus Rashford in Anthony Martial, edini zadetek za aktualne prvake je dosegel Nicolas Otamendi. Sinje-modri za Liverpoolom zaostajajo že 14 točk.

Povezano

Manchester United je veliki zmagovalec 179. manchesterskega derbija, s čimer je največjo uslugo naredil Liverpoolu, ki ima po 16. krogu Premier lige kar 14 točk prednosti pred aktualnimi prvaki.

Rdeči vragi so oba zadetka dosegli v prvem polčasu, medtem ko so sinje-modri edini zadetek dosegli pet minut pred koncem rednega dela ter tako poskrbeli za razurljivo končnico, a na koncu so se rdeči vragi v nekaj dneh veselili še druge velike zmage, potem ko so pred kratkim na kolena spravili že Tottenham Joseja Mourinha.

Mreža Cityja se je na Etihadu prvič zatresla v 23. minuti, ko je iz najstrožje kazni zanesljivo zadel Marcus Rashford. Sodnik Anthony Taylor je na belo točko pokazal šele po ogledu VAR-a, ko se je dokončno odločil, da je Bernardo Silva v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Rashforda. Samo šest minut kasneje so gostje podvojili prednost. Tokrat sta bila v glavni vlogi Daniel James in strelec Anthony Martial, ki je akcijo zaključil z natančnim strelom v desni spodnji kot.

City je v nadaljevanju poskušal znižati zaostanek, zadetka pa se je razveselil šele v 85. minuti. Po podaji iz kota je za napeto končnico poskrbel Nicolas Otamendi. V zaključku je imel Riyad Mahrez priložnost za izenačenje, vendar se je izkazal David de Gea, tako da je ostalo pri zmagi rdečih vragov.