Manchester je rdeč! United dobil mestni derbi!

Premier Liga 8. Mar 202016:53 > 19:24
Laurence Griffiths, Getty Images Sport

Rdeči vragi so meščane premagali z 2:0. V polno sta merila Anthony Martial in Scott McTominay. City je doživel sedmi poraz v letošnji sezoni Premier lige.

Manchester City je sicer bil podjetnejši, a tri točke so ostale doma. United je slavil z 2:0. Rdeči vragi so 1. zadetek dosegli v 30. minuti iz prekinitve, ki pa je ne bi smeli imeti na voljo, saj je glavni delilec pravice Mike Dean storil napako, ko je dosodil prekršek v korist domačih. Gundogan nad Fernandesom ni napravil prekrška, saj je Nemec odnesel žogo. Portugalec je nato izvedel prosti strel in odlično zaposlil Martiala, ki je zadel zaradi slabega posredovanja Edersona.

Končni izid je postavil McTominay v 96. minuti. Ponovno si je napako privoščil Brazilec v vratih sinjemodrih.

Meščanom se je močno poznala odsotnost Kevina De Bruyneja, ki ponavadi skrbi za kreacijo na sredini igrišča. Danes je od prve minute priložnost dobil 19-letni Philip Foden. Up angleškega nogometa je pokazal kaj vse zmore storiti z žogo, a z njegove strani je manjkala zadnja podaja.

Pri Unitedu je blestel Bruno Fernandes. Portugalec ni potreboval veliko časa, da je postal ljubljenec občinstva. “Bruno, Bruno, Bruno,..,” so vzklikali navijači na Old Traffordu.

Ole Gunnar Solskjaer je danes vknjižil 3. zmago proti Guardioli. Odkar je Norvežan prevzel Manchester United je v medsebojnih obračunih celo uspešnejši od Katalonca.

Manchester United je City na prvenstveni tekmi na Old Traffordu premagal prvič po letu 2015!

United je trenutno na 5. mestu na prvenstveni lestvici, ki verjetno vodi v Ligo prvakov.