Spektakularni Leeds povozil Leicester

Nogomet 31. Jan 202117:11 0 komentarjev
Photo by Molly Darlington - Pool/Getty Images

Nogometaši Leeds Uniteda so na tekmi 21. kroga angleške Premier lige v gosteh s 3:1 (1:1) premagali Leicester City.

Na eni najboljših tekem v letošnji sezoni Premier lige je ekipa, ki jo vodi Marcelo Bielsa prišla do šeste zmage v gosteh in ekipi Leicestra preprečila vrnitev na drugo mesto.

Tekma se je začela s fantastičnim tempom in po več priložnostih na obeh straneh se je kot prvi med strelce vpisal domači nogometaš Harvey Barnes, ki je prišel do sedmega gola v letošnji sezoni. Asistenco je vknjižil James Maddison.

Samo dve minuti kasneje je izenačil eden najboljših posameznikov na začetku tekme Stuart Dallas, ki mu je asistiral Patrick Bamford.

V drugem polčasu je Brendan Rodgers spremenil formacijo. V igro je vstopil Caglar Soyuncu in domači so zaigrali s tremi centralnimi branilci. Izgledalo je, da ima Leicester nadzor nad tekmo potem, ko so stalno pritiskali proti nasprotnikovim vratom.

Nato pa je prišla napaka v obrambi, Raphinha pa je s podajo Patricku Bamfordu omogočil, da doseže fantastičen gol za vodstvo z 2:1.  Končnih 3:1 je po protinapadu Leedsa postavil Jack Harrison, ki mu je nesebično podal prav Bamford.

Leicester se po 21 odigranih tekmah nahaja na 3. mestu lestvice, Leeds pa je na 12. mestu in pri 29 točkah.

Legendarni album in sličice Premierleague 2021 že v prodaji tukaj.