Zgodovinska predstava Liverpoola, ki je Kloppa skoraj stala poročnega prstana

Nogomet 2. Jan 20248:46 0 komentarjev
Liverpool Salah

Liverpool je na prvi premierligaški tekmi leta 2024 s 4:2 ugnal Newcastle. Tekma je bila veliko bolj enosmerna kot kaže končni rezultat.

Liverpool je namreč zabeležil najvišjo zabeleženo znamko pričakovanih zadetkov v zgodovini angleške premier lige. Glede na vse priložnosti, ki so jih varovanci Jürgena Kloppa imeli, bi morali redsi zabiti celo dobrih sedem zadetkov (7,27). Newcastle si je na drugi strani ustvaril le 0,59 “pričakovanega zadetka”.

Že prvi polčas je bil pester. Videli smo namreč dva razveljavljena zadetka, po enega na vsaki strani. Razveselila sta se Luis Diaz in Dan Burn, a prehitro. Ob tem je Mohamed Salah zgrešil še enajstmetrovko.

Vseh šest zadetkov pa je nato padlo v drugem polčasu. Liverpool je povedel v 49. minuti, ko se je za zgrešeno priložnost v prvem polčasu oddolžil Salah. Le pet minut kasneje je izenačil Alexander Isak. Liverpool je nato pritiskal, napadalna igra pa se je izplačala v 74. minuti, ko je domače znova v vodstvo popeljal Curtis Jones.

Štiri minute kasneje je prednost podvojil Cody Gakpo, nekaj upanja je Newcastlu prinesel Sven Botman, ki je znižal na 3:2. Salah pa je v 86. minuti vendarle izkoristil najstrožjo kazen in postavil piko na i zmagi na derbiju 20. kroga.

Egipčan je zabil že svoj 153. zadetek v premier ligi, s čimer je na desetem mestu večne lestvice strelcev. Za vodilnim Alanom Shearerjem sicer zaostaja za 107 zadetkov.

Klopp skoraj izgubil poročni prstan

Kljub zmagi je imel po tekmi precej skrbi Jürgen Klopp. Ob proslavljanju novih treh točk je namreč izgubil svoj poročni prstan. Na srečo nemškega strokovnjaka pa ga je hitro našel.

Liverpool je zdaj sam na vrhu premierligaške razpredelnice s osvojenimi 45 točkami. Pred drugo Aston Villo ima tri točke naskoka. Tretji je Manchester City, ki ima pet točk zaostanka, a odigrano tekmo manj. Četrti je Arsenal.