Viler je skoraj prekinil pogodbo

Nogomet 2. Jun 202121:43 > 03. Jun 2021 7:53 0 komentarjev
Krka je v prvem delu povratne tekme kvalifikacij za porvo ligo izničila prednost Kopra, a so nogometaši z Obale v drugem delu rešili prvoligaški status. Foto: FC Koper

Koper se je po zaostanku z 0:3 na povratni tekmi dodatnih kvalifikacij za Prvo ligo rešil in proti Krki dosegel sladek poraz. Končalo se je z 2:3, s skupnim izidom 4:3 pa nogometaši z Obale ostajajo med prvoligaško druščino.

Po nedeljski zmagi v Novem mestu z 2:0 so bili Koprčani blizu temu, da ohranijo prvoligaški status tudi v prihajajoči sezoni. V studiu pred tekmo je Matic Burazer gostil Vlada Badžima“Prvoligaš je na teh tekmah v prednosti, realno je, da bo Koper današnjo tekmo speljal na svoj mlin,” je dejal Badžim, nekdanji trener Kopra. V zadnjih dveh sezonah je sicer v dodatnih kvalifikacijah drugoligaš vselej presenetil prvoligaša. Krka je pri vodstvu s 3:0 že “vohala” Prvo ligo, a na koncu je Koper vendarle obstal med najboljšimi desetimi klubi v državi.

Studio po koncu tekme na Bonifiki:

Krka je namreč v prvem delu igre na Bonifiki nadigrala domače in po 45 minutah vodi z 2:0. Novomeščani so povedli v 27. minuti, ko je po kotu z leve strani z glavo zadel Marko Dušak. Isti igralec je tik pred odmorom (v 44. minuti) zadel še enkrat. Po podaji Kaheema Parrisa iz kota je žogo dočakal na drugi vratnici in jo hladnokrvno porinil v mrežo za 0:2.

Tudi Koper, ki je bil v prvem delu statistično podrejen (streli na gol 1:4, koti 5:10), je imel svoje priložnosti. Najlepšo je v 23. minuti – prav tako po kotu – zapravil Nardin Mulahusejnović, ko je po podaji Stevanovića zadel vratnico. Že deset minut pred tem je koprski branilec Matej Palčič slabo reagiral pred vrati, ko je od stranske zastavice podajal Dare Vršič.

Vsi zadetki na Bonifiki:

Krka je drugi polčas odprla z željo po tretjem golu, v 53. minuti je po lepem prodoru mimo vrat streljal Luka Tičić. Koper je zapretil v 61. minuti, ko je po lepem prodoru Mihaila Caimacova mimo leve vratnice poizkusil rezervist Victor Juffo. Kazen je prišla le minuto kasneje, ko je po krasni podaji Lovra Vrandečiča z leve strani s približno desetih metrov za 0:3 zadel Kaheem Parris. Jamajčan je dobrih deset minut kasneje v ogenj poslal še rezervista Matica Marciusa, ki pa je zatresel zunanji del mreže.

Koper se je vrnil v igro v 73. minuti, ko je Caimacov lepo preigraval po desni strani kazenskega prostora, podrl pa ga je Žiga Kaštrevec in zakrivil najstrožjo kazen, sam pa je dobil rumeni karton. Mulahusejnović je kazenski strel izvedel slabo, z obrambo se je izkazal Denis Pintol, odbito žogo pa je v mrežo pod prečko zabil Victor Juffo.

Domači kanarčki so vse moči usmerili v napad, saj bi se ob izidu 1:3 še vedno veselila Krka. A drugačne načrte je imel Ivan Jelić Balta, ki je bil ob kotu v 84. minuti najvišji v skoku. Zadel je za 2:3 in poskrbel za preobrat in veselje na Bonifiki. Krka v zaključku ni zmogla priti do prave priložnosti, tako da je Koper ostal med prvoligaško druščino.

Zadovoljstvo v domačem taboru je bilo veliko, eden najbolj srečnih je bil branilec Mitja Viler, ki se je pred sezono vrnil v domači klub. “Ne vem, kaj naj rečem, morram zbrati misli. Mi na igrišču smo bili mirni, tisti ob njem pa verjetno ne. Krka je igrala zelo lepo, sem jim čestital. V tekmo smo šli res slabo, to nam more biti šola za prihodnjo sezono. Čeprav sem med najizkušenejšimi v ekipi, v taki situaciji še nisem bil. Koper je moje mesto, moj klub. Ne vem, kako bi se jutri sprehodil po ulicah, če bi danes izgubili. Verjetno bi šel takoj prekiniti pogodbo, če bi izpadli. Očitno nas je nekdo nagradil, ker imamo dober karakter v ekipi. Škoda, da ne moreta obe moštvi v prvo ligo, ampak tak je nogomet,” je dejal izkušeni 34-letni branilec.

Po tem obračunu je jasno, katerih deset ekip bo v sezoni 2021/22 igralo v Prvi ligi. To bodo Mura, Maribor, Olimpija, Domžale, Bravo, Tabor Sežana, Celje, Aluminij, Koper in Radomlje, ki bodo nadomestile izpadlo Gorico.

Dodatne kvalifikacije za Prvo ligo, povratna tekma:

torek, 2. junij ob 20. uri

Koper – Krka 2:3  (Juffo 74. Jelić Balta 84.; Dušak 27., 44., Parris 62.)   /skupno zmaga Kopra s 4:3/