Mlinarji so se oddolžili Aluminiju (VIDEO)

Nogomet 22. Okt 202319:29 0 komentarjev
Mark Zabukovnik

Nogometaši Aluminija so v 13. krogu Prve lige Telemach izgubili proti Kalcerju Radomljam z 0:2 (0:1).

#related-news_1

Potem ko so avgustovski dvoboj v Domžalah dobili Kidričani, so se jim Radomljani tokrat oddolžili za tisti poraz. Predvsem v prvem polčasu so izbranci Oliverja Bogatinova prevladovali in prišli do prednosti, v drugem polčasu pa so to še oplemenitili. Radomljani so tako prekinili niz štirih tekem brez zmage, so pa podaljšali niz neporaženosti na tri tekme. S tem so današnjega tekmeca prehiteli za dve točki in so zdaj skočili na sedmo mesto. Izbranci Roberta Pevnika pa so po novem deveti.

Radomljani so hitro povedli, ko je po dolgi diagonali Tin Hrvoj podal v sredino do Madžida Šošića, ta pa je nato matiral 17-letnega Jana Petka za svoj peti gol sezone. Gosti so bili še naprej nevarnejši, med drugim je v 14. minuti Andrej Pogačar s strelom z glavo zadel soigralca, ki mu je preprečil zadetek za 2:0.

Kidričanom nikakor ni uspelo pripraviti dobrega napada, medtem ko sta Dominik Prpić in Vicko Ševelj pri gostih poskusila s streloma od daleč, a bila nenatančna. Tudi sicer so Radomljani že v prvem polčasu prišli do dvomestnega števila strelov, medtem ko so Kidričani bili v tem pogledu precej anemični.

V 48. minuti so gosti podvojili prednost, ko je po izgubljeni žogi Kidričanov do nje prišel Caio Da Cruz, se sprehodil skozi razredčeno obrambo domačih in na koncu matiral še Petka. Pozneje so Radomljani dobro pazili na tekmece, ki so sicer imeli terensko pobudo, a niso bili nevarni.

Gosti so tako bolj ali manj brez težav nadzorovali tekmo, sami celo še nekajkrat pogledali proti tekmečevim vratom, vendar se izid ni več spremenil, tudi po poskusu Dejana Vokića v sodniškem dodatku, ki je meril malce previsoko.

Aluminij bo v 14. krogu prihodnjo nedeljo gostoval pri Olimpiji, Radomljani pa bodo gostili Muro.

Aluminij – Radomlje 0:2 (0:1)

Športni park, sodniki: Balažič, Benc, Pospeh.
Strelca: 0:1 Šošić (7.), 0:2 Cruz (48.).
Aluminij: Petek, Jovan, Koblar, Martić, Pečnik, Jagić, Gorenak (od 74. Katuša), Maružin (od 62. Kosi), Baskera (od 46. Matić), Jovanović (od 74. Jovanović), Susso.
Radomlje: Velić, Prpić, Ševelj, Korun, Gnjatić, Marković (od 77. Merdović), Hrvoj, Nuhanović, Pogačar (od 46. N’Landu), Šošić (od 70. Vokić), Cruz (od 85. Krolo).
Rumena kartona: Šošić, Krolo.

KONEC TEKME!

83. minuta: Mlinarji še naprej narekujejo ritem. Dominik Prpić bi lahko povišal na 3:0, a je tudi on žogo poslal mimo vrat.

73. minuta: Po preigravanju je z roba kazenskega prostora streljal Dejan Vokić, a poskus po sredini vrat Petku ni povzročal težav.

48. minuta: GOOOL! 2:0 za Radomlje! Huda napaka Aluminijeve obrambe. Caio Cruz se je brez težav sprehodil do vrat Kidričanov in zlahka premagal Petka.

46. minuta: Prva nevarnejša priložnost Aluminija na tekmi. S strelom od daleč je poskusil Tomislav Jagić, a mu Emila Velića ni uspelo presenetiti.

KONEC PRVEGA POLČASA!

28. minuta: Radomljani so še naprej nevarnejši. Tokrat je od daleč vratarja Petka poskušal presenetiti Vicko ševelj, a za nekaj centimetrov zgrešil okvir Aluminijevih vrat.

17. minuta: Nova akcija Radomelj. Tokrat je proti vratom Aluminija streljal Caio Cruz, a je bil vratar Jan Petek dobro postavljen.

14. minuta: Šošić je sijajno podal v kazenski prostor domačih, kjer je bil povsem sam Andrej Pogačar. Ustrelil je z glavo, a mu je strel nesrečno blokiral soigralec.

7. minuta: GOOOL! 1:0 za Radomlje! Gosti so iz polprotinapada presenetili Aluminij. Po dolgi podaji je žogo prejel Tin Hrvoj in jo hitro oddal v kazenski prostor Aluminija Madžidu Šošiću. Najboljši posameznik mlinarjev je mojstrsko zaključil na videz nenevarno akcijo.

4. minuta: Ni veliko manjkalo in bi padel pravi evrogol. S skoraj polovice igrišča je sprožil Uroš Korun in za las ustrelil prek Aluminijevih vrat.

Začetni postavi:

Pred tekmo: Zmagovalec nedeljske tekme med Aluminijem in Radomljami bo precej lažje zadihal in bistveno bolj mirno krenil v nadaljevanje sezone. Poraženec bo tokrat verjetno še dolgo po obračunu lizal rane in v 14. krog vstopil iz ‘rdeče cone’ na dnu lestvice. Na kocki je veliko, Robert Pevnik in Oliver Bogatinov pa sta prepričana, da bosta tokrat uspela dobiti neposreden dvoboj v dolgoročni bitki za obstanek. Mlinarji vanj vstopajo na krilih velike točke proti Olimpiji (1:1), a s trenutno najdaljšim nizom brez zmage v ligi (4 tekme). Šumarji so na zadnjih treh tekmah dvakrat zmagali, skalp so vzeli tako Celju kot Mariboru.