Real vendarle zmagal

La liga 5. Dec 202017:11 > 17:13 0 komentarjev
Junior Vinicius

Nogometaši Reala Madrida so v 12. kolu La Lige na gostovanju z 1:0 premagali Sevillo in prekinili niz treh tekem brez zmage.

Sevilla je dobila zadnje tri tekme, medtem ko je Real na zadnjih treh dvakrat izgubil in enkrat remiziral.

Real je imel prvo lepo priložnost v 21. minuti, ko je po lepem preigravanju Juniorja Viniciusa streljal Toni Kroos, ampak za las zgrešil. V 38. minuti se je pred vratarjem sam znašel Karim Benzema, streljal po tleh, ampak izkazal se je vratar Bono, ki je igral prvič po poškodbi.

V 52. minuti je imela Sevilla priložnost prek Luuka de Jonga, ampak tokrat je odlično posredoval Thibault Courtois. Tri minute kasneje je Real prišel do vodilnega zadetka. Po predložku Mendyja z leve strani je pred golom žogo zgrešil Vinicius, ki je zadrsal, ta pa se je od vratarja Bona odbila v gol – 0:1.

Sevilla je imela najlepšo priložnost za izenačenje v 75. minuti, ko je Nemanja Gudelj s prostega strela streljal malo mimo gola.

Real je na 11 tekmah osvojil 20 točk in je na 3. mestu, Sevilla (10 tekem – 16 točk) pa je peta.