Šeško, Janža in Oblak: lepi zadetki in fantastična obramba (VIDEO)

Nogomet 14. Okt 202320:39 0 komentarjev

Benjamin Šeško dvakrat, Erik Janža enkrat. Za zanesljivo zmago Slovenije v Stožicah proti Finski s 3:0. Slovenija je po sedmih krogih na pol poti do evropskega prvenstva.

Fantastična predstava varovancev Matjaža Keka je odprla vrata evropskega prvenstva. Že v prvem polčasu je bila opravljena večina dela. Benjamin Šeško je blestel in z dvema zadetkoma osrečil več kot 15 tisoč glavo množico navijačev v Stožicah.

Tudi v drugem polčasu so Slovenci igrali dobro, svoje priložnosti pa so imeli tudi Finci. Najlepšo Daniel Hakans, ki je šel sam proti golu Jana Oblaka, ta pa mu je s fantastično obrambo preprečil veselje.

Piko na ‘i’ prazniku v Stožicah je dodal Erik Janža v sodnikovem dodatku drugega polčasa, ko je zadel svoj prvi gol za izbrano vrsto. Zadetek, ki bo na koncu morda celo odločil potnika na EP! Kekova četa v torek gostuje v Belfastu pri Severni Irski.

Slovenija ima zdaj na lestvici skupine H štiri točke prednosti pred Finsko.