Sijajna otvoritev kvalifikacij, Slovenci iz Sarajeva odnesli zmago

Nogomet 7. Sep 202320:49 0 komentarjev

Mlada slovenska reprezentanca je na najboljši možen način odprla kvalifikacije za nastop na evropskem prvenstvu selekcij do 21 let, ki ga leta 2025 gosti Slovaška. Varovanci Milenka Ačimovića so na stadionu Grbavica v Sarajevu po preobratu premagali reprezentanco Bosne in Hercegovine (2:1).

Slovenska mlada reprezentanca se je na gostovanje v Bosno in Hercegovino podala z miselnostjo, da velja iz Sarajeva prinesti pozitiven rezultat. Dejstvo je, da je varovancem Milenka Ačimovića to uspelo, Slovenci so namreč kvalifikacije začeli z zmago, ki prinaša trde temelje boja za drugo mesto v skupini, ki še daje upanje o uvrstitvi na prestižni zaključni turnir evropskega prvenstva, na katerega se bo poleg domače Slovaške uvrstilo le petnajst reprezentanc.

Prvi polčas tekme med Bosno in Hercegovino ter Slovenijo je bil bistveno manj zanimiv od drugega. Domači so povedli v 53. minuti, ko je v polno meril nogometaš Olimpije Admir Bristić. A odgovor Slovencev je bil silovit. V 68. minuti je vratarja domače reprezentance premagal član italijanske Parme Tjaš Begić, za popoln preobrat pa je po podaji Svita Sešlarja le štiri minute kasneje poskrbel še en nogometaš, ki si kruh služi v Italiji Tio Cipot.

Varovanci Milenka Ačimovića so sijajno odprli kvalifikacije za Euro U21. Foto: NZS

Z zmago so Slovenci napovedali ogorčen boj za drugo mesto v skupini, ki prinaša vsaj dodatne kvalifikacije za nastop na zaključnem turnirju. Že v ponedeljek mlado reprezentance čaka velik izziv – Francija, na čelu s selektorjem Thierryjem Henryjem. Tekmo s koprske Bonifike si boste lahko v živo ogledali na Sportklubu.