Hud spodrsljaj BiH in Poljske, rekord Ronalda

Nogomet 20. Jun 202315:54 > 23:12 0 komentarjev

V zadnjih tekmah poletnega kvalifikacijskega cikla za uvrstitev na nogometno evropsko prvenstvo 2024 je danes Norveška s 3:1 premagala Ciper, Portugalska z zadetkom Cristiana Ronalda tik pred koncem z 1:0 Islandijo, Poljska pa je zapravila vodstvo z 2:0 in izgubila z Moldavijo. Izgubila je tudi Bosna in Hercegovina z Luksemburgom z 0:2.

Norveški je zmago, prvo v teh kvalifikacijah, dokončno zagotovil zvezdnik Erling Haaland, ki je zadel dvakrat v 56. in 60. minuti, Ciper je v sodnikovem dodatku le ublažil poraz.

Na drugi tekmi v tej skupini pa so zaradi hudega naliva in poplavljenega igrišča nogometaši Škotske in Gruzije več kot dve uri čakali na nadaljevanje, ob prekinitvi je Škotska vodila z 1:0.

Islandija se je dolgo časa upirala favorizirani Portugalski. Ta je na krilih zvezdnika Cristiana Ronalda – nastopil je že na jubilejni 200. tekmi v dresu nacionalne vrste in s tem postavil nov mejnik v mednarodnem nogometu – prišla do minimalne zmage. Ronaldo je zadel v 89. minuti, na potrditev zadetka pa je moral počakati še na sodnike v sobi za Var.

V tej skupini imajo tako Portugalci stoodstoten izkupiček štirih zmag, na preostalih tekmah pa je Slovaška tesno z 1:0 ugnala Lihtenštajn, svoje navijače pa so razočarali nogometaši Bosne in Hercegovine, saj so jih na njihovem terenu z 2:0 premagali Luksemburžani. Ti imajo že sedem točk in so trenutno na tretjem mestu skupine.

Precejšen spodrsljaj pa si je privoščila tudi Poljska. Potem ko je v prvem polčasu vodila z 2:0, enega od golov je dosegel prvi zvezdnik Robert Lewandowski, so Moldavci v nadaljevanju poskrbeli za preobrat. Ob koncu je Ion Nicolaescu dosegel drugega od svojih golov v 79. minuti, Poljake je potopil Vladislav Baboglo v 85. minuti.

V skupini F so Belgijci dosegli pričakovano zmago nad Estonijo, na koncu je bilo 3:0, Avstrija pa je z dvema zadetkoma Christopha Baumgartnerja ob koncu dvoboja (81. in 89.) premagala Švedsko.

V skupini G so Madžari ostali neporaženi in na prvem mestu po uspehu proti Litvi (2:0), Bolgarija in Srbija sta igrali 1:1.