Slovenci do pomembne točke proti Danski (VIDEO)

Nogomet 19. Jun 202322:38 > 22:38 0 komentarjev

Slovenska nogometna reprezentanca je na četrti kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2024 osvojila točko. Po porazu v Helsinkih je v razprodanih Stožicah proti favoritinji skupine H igrala nedoločeno 1:1.

Slovenija je povedla v 25. minuti z golom Andraža Šporarja, Danci so izenačili v 42. minuti, ko je zadel Rasmus Hojlund. Tako Slovenci kot Danci so v drugem polčasu zadeli okvir vrat, do spremembe izida pa ni prišlo.

Izbranci Matjaža Keka bodo kvalifikacije nadaljevali septembra z domačo tekmo proti Severni Irski in gostovanjem v San Marinu.

Na prvi tekmi skupine H so Finci visoko premagali San Marino. Severnjaki so dosegli kar šest zadetkov, hat-trick je dosegel Daniel Hakans. Druge zaporedne zmage so se razveselili Ukrajinci. Tako kot proti Severni Makedoniji je bil junak Ukrajincev Viktor Cigankov, ki je Malto matiral z bele točke.

Za najvišjo zmago večera so poskrbeli Angleži, ki so kar s 7:0 razbili Makedonce, Francozi so se kljub igralcu več dolgo mučili z Grki, Švicarji pa so v zadnjih minutah tekme zapravili vodstvo z 2:0.

Finska – San Marino 6:0 (2:0)
Kamara 16., Kallman 39., Hakans 65., 72., 74., Pukki 76.

Anglija – Severna Makedonija 7:0 (3:0)
Kane 29., 73./11-m., Saka 38., 47., 51., Rashford 45., Phillips 64.

Skupina D

Armenija – Latvija 2:1 (1:0)
Tiknizjan 35., Barseghyan 90.+1; Savalnieks 67.

Turčija – Wales 2:0 (0:0)
Nayir 72., Guler 80.; R.K.: Morrell 41./Wales

Skupina I

Belorusija – Kosovo 2:1 (0:0)
Morozov 73., Ebong 75.; Muriqi 87.

Izrael – Andora 2:1 (1:0)
Shlomo 42., Solomon 61.; Rosas Ubach 52.

Švica – Romunija 2:2 (2:0)
Amdouni 28., 41.; Mihaila 89., 90.+2

Potek srečanja v Stožicah:

Konec tekme!

68. minuta: Slovenija vrača z okvirjem vrat! Žoga je srečno prišla do Jana Mlakarja, a darila ni znal izkoristili. Z levico je močno sprožil, a zadel le zgodnji dela prečko danskih vrat. Ostalo je pri 1:1.

64. minuta: Velika priložnost Danske! Stresla se je vratnica. Po lepi akciji je po napaki Bijola, ki je zgrešil žogo, do strela prišel Eriksen. Zadel je le vratnico, nato pa odbite žoge ni znal v mrežo pospraviti niti  Skov Olsen.

Vratnica Danske:

59. minuta: Po poigravanju danske zadnje linije je povsem nepričakovano do strela prišel Šeško, a Schmeichel je bil pripravljen.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

43. minuta: GOOOL! 1:1! Danska je izenačila na 1:1! Pierre-Emile Hojbjerg je ušel po levi ter lepo podal v osrčje slovenske obrambe, ta je zaspala, darilo pa je izkoristil mladi napadalec Atalante Rasmus Hojlund. Danska je nazaj.

Zadetek Danske:

25. minuta: GOOOL! 1:0! Po prekrasni akciji je Slovenija povedla. Šlo je za uigrano akcijo. Po podaji s kota je Stojanović lepo žogo vrnil Gnezdi Čerini, ta pa je smrtonosno zaposlil Andraža Šporarja, ki je z desnico matiral Kasperja Schmeichla!

Zadetek Slovenije:

9. minuta: Priložnost Slovenije! Po slabi podaji Eriksena je po sodelovanju Stojanovića in Gnezde Čerina do strela prišel Karničnik, ki pa je bil premalo natančen.

ZAČETEK TEKME!

Začetna postava Slovenija: Selektor Matjaž Kek je pred zahtevnim obračunom s Dansko v Stožicah namesto Vida Belca med vratnici postavil Matevža Vidovška. To pa ni vse. V primerjavi s tekmi proti finski bo  Erik Janža zaigral namesto Jureta Balkovca, Timi Max Elšnik in Jan Mlakar pa menjata Sandija Lovrića in Miho Zajca.