Tik pred zdajci sijajna novica za selektorja Keka

Nogomet 12. Mar 202410:28 0 komentarjev
Jaka Bijol na včerajšnji tekmi v Rimu. FOTO: Profimedia.

Slovenski nogometni reprezentant Jaka Bijol se je vrnil po hudi poškodbi in po več kot treh mesecih zaigral za Udinese.

Malo za tem, ko je Sloveniji uspel velik met in se je uvrstila na evropsko prvenstvo 2024 v Nemčiji, je veselje vsaj malce skazila novica iz Italije, da se je huje poškodoval steber slovenske obrambe Jaka Bijol. Takrat se je marsikdo vprašal, ali bo poleti sploh lahko igral, a je bil strah očitno odveč.

Pisali smo že, da je 24-letni slovenski branilec okreval zaradi poškodbe stopala, ki je terjala operacijo, zdaj pa je dejansko tudi dokončno nazaj.

V ponedeljek je odigral zadnjih 13 minut zadnje tekme 28. kroga italijanskega prvenstva in Udineseju pomagal do izjemno pomembne zmage z 2:1 proti Laziu v Rimu.

Videmčani, ki se v tej sezoni borijo za obstanek, so osvojili izjemno pomembne tri točke. Do njih je pomagal tudi drugi slovenski reprezentant v vrstah Udineseja. Sandi Lovrić je odigral 90 minut.

Bijol je pred tem nazadnje igral 26. novembra lani, tako da je od njegovega zadnjega nastopa minilo 109 dni.

V tem času je izpustil 15 tekem Udineseja in, če ne upoštevamo januarskega gostovanja B ekipe v ZDA, nobene v reprezentanci.

Pričakujemo ga lahko tudi na reprezentančnem seznamu za marčevski prijateljski tekmi proti Malti in Portugalski, ki ga bo Matjaž Kek razkril jutri. Da bo lahko računal tudi na stebra svoje obrambe, je torej selektor izvedel tik pred zdajci.