Vroča strelska forma Žana Vipotnika v Franciji

Nogomet 24. Jan 202414:36 1 komentar
Veselje Žana Vipotnika po golu v mreži Valenciennesa. FOTO: Profimedia.

Slovenski reprezentant Žan Vipotnik je včeraj zadel pri zmagi Bordeauxa nad Valenciennesu s 3:1. V polno je meril še na tretji tekmi v nizu.

Žan Vipotnik, ki je poleti za dobra dva milijona evrov iz Maribora prestopil v francosko drugo ligo, se pri Bordeauxu vse bolj uveljavlja.

Potem ko je v uvodnih enajstih prvenstvenih tekmah zabil le en gol, jih je na zadnjih osmih tekmah v prvenstvu prispeval kar pet. Novembra lani je zadel dvakrat proti Annecyju, bil na naslednjih štirih tekmah brez zadetka, potem pa eksplodiral v zadnjih treh krogih.

Najprej je zadel v 19. krogu pri zmagi nad Dunkerquejem z 2:0, potem pri porazu proti Auxerru z 1:3 v prejšnjem krogu in zdaj še na včerajšnji tekmi 21. kroga, ko je Bordeaux doma s 3:1 premagal Valenciennes.

Zanimivo, to tekmo je začel kot rezervist in na igrišče prišel v 73. minuti, v 86. minuti pa postavil končni izid.

Gol Žana Vipotnika:

21-leti slovenski reprezentančni napadalec je v 20 prvenstvenih nastopih pri učinku šestih golov in dveh asistenc.

Bordeauxu, ki se želi čim prej vrniti nazaj v prvo ligo, pod vodstvom Alberta Riere sicer ne gre najbolje. Trenutno je šele na 13. mestu prvenstvene razpredelnice. Nekdanji trener Olimpije in Celja je na 15 tekmah na klopi Bordeauxa sedemkrat zmagal, dvakrat remiziral in šestkrat izgubil.