Zmaji po enajstmetrovkah ubežali “blatni” blamaži (VIDEO)

Nogomet 2. Nov 202312:15 > 18:09 0 komentarjev
Grosuplje Olimpija

Med 16 najboljših v pokalu Union se je prebila tudi Olimpija, ki je v Grosuplju stežka izločila tamkajšnjega drugoligaša NK Brinje, odločali so streli z bele točke (4:2). Vodilno moštvo lige Celje je brez večjih težav s 4:1 slavilo v Krškem.

V Grosupljem so nogometaši igrali v skoraj nemogočih razmerah. Čeprav je bila zelenica stadiona zaradi obilnih padavin v zadnjih dneh celo poplavljena, so jo očitno organizatorji uspeli pripraviti do te mere, da je gostila pokalni obračun. Pogoji za igro so bili sicer izjemno zahtevni, zato ni takšno presenečenje, da se je redni del končal z 0:0.

Blatno polje ali zelenica na stadionu v Grosupljem? Foto: zajem zaslona/NZS

Naposled so odločale enajstmetrovke, več spretnosti pa so pokazali gostujoči nogometaši. V četrti seriji je Denis Pintol obranil še drugi strel, v peti je odločujoči gol za Ljubljančane zadel Saar Fadida.

Na praznični torek uspešni Mariborčani

V torek so bili na delu štirje prvoligaši. Napredovanja so se veselili nogometaši Maribora, Rogaške, Kopra in Domžal, a navijači slednjih so trepetali vse do zadnjih 20 minut srečanja. Rumena družina je na gostovanju pri Dobu v soseščini trepetala vse do 72. minute, ko je za končnih 1:0 vendarle zadel Danijel Šturm.

Domači so srečanje končali le z desetimi, saj si je rdeči karton v 92. minuti prislužil Žiga Vrhovnik. Najbolje obiskana tekma dneva je bil duel Maribora proti Jurovskemu dolu, ki ga je v Ljudski vrt prišlo spodbujat več kot 500 privržencev. Vijoličasti so ob pravi prvenstveni kulisi in treh golih Arnela Jakupovića zmagovalca odločili že do polčasa (0:9), enako je uspelo Kopru na gostovanju pri Komnu (0:6), za kanarčke je hat-trick dosegel Nardin Mulahusejnović.