Hitra streznitev za Calcit, ACH z veliko težavami ugnal Maribor

Odbojka 4. Feb 202421:17 > 21:18 0 komentarjev
Calcit Volley
Calcit Volley Foto: Klemen Brumec

Odbojkarji Hiše na kolesih Triglava so v 5. krogu drugega dela 1. DOL Sportklub premagali vodilno ekipo lige Calcit Kamnik s 3:1 (-23, 19, 26, 22). To je bil drugi poraz Kamničanov proti kranjski zasedbi. Nepričakovan poraz je sledil po izjemni predstavi proti ACH Volley, ki so ga pred nekaj dnevi Kamničani razbili s 3:0 v nizih. Na zadnji tekmi kroga odbojkarji ACH Volleyja niso povsem izkoristili sobotnega spodrsljaja Calcita. V obračunu z Mariborom so imeli veliko težav, ga na koncu vendarle dobili s 3:2, a niso izkoristili priložnosti, da se Kamničanom približajo samo na točko zaostanka.

Za Kamničane je bil to tretji poraz v sezoni, enega so zabeležili še proti ACH Volleyju. Na lestvici to pomeni, da so v modri skupini še naprej na vrhu s 50 točkami ter razmerjem zmag in porazov 16-3. Sledi ACH Volley s 46 točkami (16-2), ki ga tekma 5. kroga čaka v nedeljo. Hiša na kolesih Triglav je po deveti zmagi in 28 osvojenih točkah še nekoliko ušla Panviti Pomgradu in Fužinarju v boju za četrto mesto.

Dvoboj v Kranju je bil od samega začetka izenačen, domači pa so v prvem nizu do samega konca pretili favoriziranim gostom. Kranjčani so se po treh točkah zaostanka približali na 23:24, a je vodilna ekipa vendarle izkoristila tretjo priložnost za zmago v prvem nizu.

Tudi v drugem so domači začeli bolje in takoj povedli s 5:1. Prednost štirih točk so nato še oplemenitili (15:8), gostom pa niso pustili dihati. Ti bližje kot na -4 niso prišli, niz pa je domačim pripadel s 25:19.

Tretji niz je bil prav tako izenačen, le da so odbojkarji Calcita imeli korak ali dva prednosti. Toda domači se niso dali, povedli so z 19:18 in Mladena Kašića prisilili v posvet s svojimi varovanci. Niz je šel na razliko, več zbranosti pa so prikazali domači in ga dobili z 28:26.

Samozavestni Kranjčani so v četrti niz krenili odločno in povedli z 11:5. Nato pa je gostom vrag odnesel šalo, hitro so namreč izenačili na 18:18, v končnici pa so bili vnovič bolj zbrani domači in še drugič to sezono vzeli skalp prvim favoritom za naslov prvaka.

Na terenu je potekal točkovni dvoboj med Đorđejem Jovovićem pri domačih in Lazarom Brunetom pri gostih. Prvi je dosegel kar 30 točk, od tega štiri z asi, Kubanec v kamniškem dresu pa je dvoboj končal s 26 točkami (2 asa, 3 bloki). V kranjski zasedbi je Jovovića dobro dopolnil Maj Nanut z 18 točkami.