Šok v Kamniku: Sipovke ustavile prvakinje

Odbojka 16. Okt 202121:30 > 17. Okt 2021 18:08 1 komentar

V 4. krogu 1. DOL za dekleta smo bili v Kamniku priča velikemu presenečenju. Prvakinje, odbojkarice Calcita Volley so senzacionalno z 0:3 klonile proti Sip Šempetru. Nova KBM Branik v Novi Gorici ni naredila napake in GEN-I Volleyju prizadejala še tretji zaporedni poraz. V primorskem obračunu so Ankarančanke poglobile krizo Kopra, Krim pa je brez izgubljenega niza ugnal Grosuplje in se na vrhu točkovno poravnal z vodilnim Šempetrom.

Kamničanke so pretekli teden zanesljivo premagale večne tekmice Novo KBM Branik, sredi tedna so se v Evropi dobro upirale ukrajinskemu Prometeyju, na sobotnem obračunu proti Sipu Šempetru pa so brez osvojenega niza predale orožje. Sipovke so prvi niz dobile s 25:22, drugega še bolj zanesljivo s 25:22, v napetem tretjem nizu, v katerem so domačinke igrale za preživetje, so gostje vse skupaj k sebi v prid obrnile s 27:25 in se zasluženo veselile velike zmage.

Pri gostjah je s 15 točkami blestela Vita Černila, 12 jih je dodala Neja Vidali, pri prvakinjah pa je bila z 18 točkami najbolj učinkovita Sillah Fatoumatta.

Trener Calcita Gregor Rozman po porazu svojih varovank ni bil dobre volje. Foto: CEV

Trener Calcita: Ta poraz je opomin za naprej

“Nismo igrali dobro, nismo igrali tistega, kar smo se dogovorili. Ne glede na to, katera je nocoj začela in katera jo je končala, ekipa je sestavljena iz štirinajstih igralk, mi pa nismo bili pravi. Šempetranke so bile boljše in so zasluženo zmagale. Morali bomo še veliko trenirati, se veliko učiti. Ta poraz je opomin za naprej, kajti zadeve se tako ne peljejo. Del krivde za poraz lahko pripišem tudi nase, ker sem zastavil tekmo, kot sem jo,” je po nenadejanem porazu povedal trener Calcita Gregor Rozman.