Kamničanke v Švici napredovale med najboljših šestnajst

Odbojka 25. Nov 202122:35 > 23:03 0 komentarjev
Trener Calcita Gregor Rozman.

Danes so slovenske prvakinje, odbojkarice Calcita Volleyja, v Švici uspešno ubranile majhno prednost (v Kamniku je bilo 3:2 v nizih). Že včeraj so odbojkarice Nove KBM Branika izpadle v 1/16 finala pokala CEV. Na povratni tekmi v Mariboru proti španski Gran Canarii so sicer zmagale s 3:2 (21, -17, -25, 15, 20), a to ni zadostovalo za napredovanje, saj so prvo tekmo v Las Palmasu izgubile z 1:3.

Na povratni tekmi so Kamničanke še drugič premagale švicarski Viteos Neuchatel, tokrat so bile na gostovanju še bolj prepričljive, saj so tekmo dobile s 3:1 (17, -21, 21, 21).

Slovenske državne prvakinje so v Švico prispele že v sredo dopoldne, tako da so imele dovolj časa, da so se spočile za povratno tekmo z lani najboljšo švicarsko ekipo, v kateri jih je v naslednji krog vodila kakršnakoli zmaga, v primeru poraza z 2:3 pa bi se igral t. i. zlati niz.

Vendar so Calcitovke vse dvome rešile že po rednem delu igre, ko jim je nekoliko padla zbranost le v drugem nizu, v preostalih treh pa so bile v vseh elementih igre boljše in se zasluženo veselile končnega uspeha. V osmini finala se bodo pomerile s turško ekipo Eczacibasi iz Istanbula. Prva tekma bo v Kamniku.

Kamničanke so se zasluženo veselile zmage.

Športna dvorana de la Riveraine, gledalcev 400,

sodnika: Taran (Romunija), Lot (Italija).

Viteos Neuchatel: Muller, Muenstermann, Petitat, Mottis, Sulser 7, Đapić 1, Gross 9, Boillat 2, Troesch, Knutti, De Micheli, Scambray 18, Wassner 8, Holt 17.
Calcit Volley: Pavlović Mori 8, Špoljarič, Mihevc 1, Javornik, Radišković 17, Brulec Kostić 15, Lenart, Boisa, Janežič, Charuk 19, Sillah 9, Zorman 1, Čižman. Trener: Gregor Rozman.

Odlična predstava Gradišnik Klajnščkove premalo

Mlade odbojkarice Nove KBM Branika v 1/16 finala pokala CEV kljub zelo dobri predstavi, v kateri je blestela Taja Gradišnik Klajnšček (27 točk, pet asov, blok), niso zmogle presenečenja. Čeprav so proti Špankam na povratni tekmi igrale odločnejše, pa jim je zmanjkalo nekaj zbranosti in izkušenj, da bi lahko iztržile rezultat, ki bi jim zagotovil napredovanje.

Možnosti so se jim ponudile, a jih niso izkoristile, usoden je bil tretji niz, ko so zapravile vodstvo 24:21, nato pa še četrto zaključno žogo, kar so tekmice znale kaznovati. Ko so Španke povedle z 2:1, je bilo upanja o napredovanju konec, so pa Bankirke na konci vseeno prišle do zmage. O zmagovalcu je odločal peti niz, ki so ga domačinke dobile z 22:20.