Kamničani povozili nizozemske tekmece

Odbojka 10. Nov 20228:20 > 8:20 0 komentarjev
Calcit Volley

Odbojkarji Calcit Volleyja so na prvi tekmi prvega kroga pokala CEV doma premagali Lycurgus Groninegen s 3:0 (15, 19, 17).

Kamniški odbojkarji so se v glavni žreb pokala CEV morali uvrstiti preko kvalifikacij, kjer so bili v obeh tekmah boljši od SK Zadruge Aich/Doba, ki je evropsko sezono začela v kvalifikacijah lige prvakov. Na drugi strani je bil Lycurgus Groningen med 32 najboljših ekip pokala CEV uvrščen neposredno.

Varovanci Matije Pleška so na najboljši možni način način vstopili v dvoboj z Nizozemci. Oni so bili tisti, ki so pritiskali s servisi in po asu Luisa Sierre Sose povedli s 5:1, boljši so bili tudi v bloku (Daniel Aponza je bil uspešen za 7:2), učinkoviti v napadu (Nik Mujanovič za 9:3). Tudi po polminutnem odmoru Arjana Taaija je domača ekipa vajeti igre držala v svojih rokah in po novi točki Sose Sierre in napaki gostov je bilo že 16:7. Pred samim vstopom v končnico niza je z blokom napad gostov zaustavil še Sosa Sierra, prednost desetih točk (22:12) pa je seveda zadoščala za vodstvo Calcit Volleyja z 1:0 v nizih, ki ga je končal mladi Mujanović.

Calcit Volley: Planinšič, Mujanović 11 (2 bloka), Vinkovič, Lazar, Okorn, Klobučar 10 (1 blok), Košenina, Arsenoski 3 ( 1 as, 2 bloka), Okroglič, Sosa Sierra 10 (1 as, 3 bloke), Mitrašinović, Aponza 3 (1 blok), Pavlović 5 (3 bloke).

Lycurgus Groningen: Schut, Held 2 ( 2 asa), Spiegelaar, McCauley 2, Hofhuis 6 ( 1 blok), Van Dijk, Coenen 8 (1 as), Bartels 3, Van Gent 3, De Jong, Kern 5 (1 blok), De Vries 5 (1 as)

Po začetnih 3:0 v drugem nizu so gostje, ki so v prvem nizu naredili deset lastnih napak, izid na četrti točki, izenačili, toda Mujanović je z uspešnim napadom in blokom spet poskrbel za nekaj večjo prednost kamniške ekipe. Po novih dveh lastnih napakah odbojkarjev iz Groningena in bloku Aponze, se je kamniška prednost povečala na pet točk (11:6).

Z blokom Jacoba Kerna so se Nizozemci približali na dve točki zaostanka (11:13), po uspešnem napadu kanadskega korektorja le še na točko (15:16), toda po polminutnem odmoru Matije Pleška so Kamničani z delnim izidom 6:1 spet prišli do občutnejše prednosti. Zadnjo točko je ob mreži dosegel Miloš Arsenoski. Z blokom Uroša Pavlovića so Kamničani prišli do šestih zaključnih žog v drugem nizu, po novi napaki gostov na servisu so izkoristili drugo.

Lycurgus je v začetku drugega niza povedel z 1:0, kar je bilo njegovo prvo vodstvo na tekmi, vendar so Kamničani hitro povedli z 2:1, po asu Arsenoskega že s 13:7, tako da je Taaij vzel polminutni odmor. Sledila je še ena od številnih napak nizozemske ekipe, prednost sedmih točk pa je slovenskim podprvakom zagotavljala nekaj mirnejše nadaljevanje niza.

Nizozemci so se pred vstopom v končnico niza domačinom približali na štiri točke zaostanka (13:17), vendar je bilo po bloku Arsenoskega že spet varnejših 19:13 za Calcit Volley. Gostujoči trener je vzel še svoj drugi polminutni odmor, s katerim je sicer za trenutek zaustavil nalet domače ekipe, končnica pa je spet pripadla kamniški ekipi, ki je slavila po točki Jana Klobučarja.

Pleško zadovoljen: odličen napad in 12 blokov

“Res je, da je Lycurgus naredil veliko napak na servisu, kar 19, vem pa, da lahko igra veliko boljše in da so danes imeli nekoliko slabši dan. Po drugi strani pa je tudi res, da smo zelo dobro stali na igrišču, vso tekmo smo bili zbrani, v napadu smo bili 60-odstotni, imeli smo 12 blokov in tudi s te strani je bilo našim nasprotnikom težko. Žal ni bilo prav veliko gledalcev, upal sem, da jih bo več. Prvi korak je narejen, tisti drugi, večji, bo treba narediti v gosteh,” je dejal domači trener Matija Pleško.

Povratna tekma bo na sporedu prihodnjo sredo, v Groningenu.