Po Kamniku suveren tudi Maribor, šok za Kanalce (VIDEO)

Odbojka 19. Okt 202321:00 > 22:17 0 komentarjev

Potem ko je vodilni Calcit Volley že v sredo uspešno opravil nalogo v tretjem krogu moškega državnega odbojkarskega prvenstva, sta po njegovi poti danes šla tudi ACH Volley in Merkur Maribor, ki prav tako kot Kamničani še nimata poraza. ACH je v Kranju s 3:1 premagal Hišo na kolesih Triglav, Merkur Maribor pa je bil doma s 3:0 boljši od Panvite. Domačo zmago je vknjižila tudi Krka, s 3:1 je bila boljša od Alpacem Kanala.

ACH Volley je lani v Kranju izgubil eno izmed dveh točk, tudi letos pa se skozi gorenjsko prestolnico ni le sprehodil. Prva dva niza je po dobri igri predvsem ob mreži sicer dobil zanesljivo, v tretjem pa so Kranjčani zaigrali boljše v obrambi, kmalu povedli s petimi točkami, taka pa je bila tudi njihova prednost ob koncu niza.

Varovanci Saša Ropa se s tem niso zadovoljili, bili favoritom enakovredni vse do končnice četrtega niza, v katerem pa je vendarle prišla do izraza kakovostna premoč branilcev naslova, pri katerih je bil z 21 točkami najboljši posameznik makedonski korektor Nikola Gjorgiev. S šestimi bloki se je izkazal reprezentant Danijel Koncilja, mladi Jošt Kržič pa je prispeval štiri ase in tri bloke.

Mariborčani so na tekmi do zdaj nepremaganih ekip gladko ugnali Panvito Pomgrad, reči pa so imeli pod kontrolo od začetka do konca. Prekmurci so vodili le enkrat na tekmi, z 1:0 v tretjem nizu, kar nazorno kaže na premoč varovancev Sebastijana Škorca. Ti so v prvem nizu do odločilne prednosti prišli po treh zaporednih blokih, s katerimi so povedli s 16:11, gosti pa se jim do konca niza niso več resneje približali.

Merkur Maribor

V drugem nizu so domači z asom Gregorja Pernuša že vodili z 11:5, prednosti pa niso spuščali iz rok. Še najbolj negotov je bil tretji niz, gosti so se pred končnico približali na 20:21, toda Štajerci preobrata niso dopustili, Žiga Donik, s 16 točkami najučinkovitejši igralec tekme, je dvoboj končal z blokom. Prav blok je bil tisti element, v katerem je bila mariborska vrsta občutno boljša.

Salonit je imel že lani zelo slabo sezono, pred letošnjo sezono prevetril ekipo, a pravih rezultatov še ni. Tokrat je izgubil v Novem mestu proti povratniku v elitno konkurenco, Krki. Prva dva niza sta bila izenačena, prvega so dobili domači, drugega Kanalci, v drugi polovice pa so bili Novomeščani precej boljši tekmec, kar so potrdili z zanesljivo zmago. Domači kapetan Martin Kosmina je dosegel 22 točk, Miha Bregar 19, od tega štiri z bloki, še dva bloka več pa je v statistiko vpisal Luka Lindič.