Slovenke suvereno opravile generalko pred odhodom na EP

Odbojka 13. Avg 202321:08 0 komentarjev

Slovenska ženska odbojkarska reprezentanca je na zadnji pripravljalni tekmi pred odhodom na evropsko prvenstvo danes premagala Hrvaško. Slovenke, ki bodo v Belgijo odpotovale v sredo, so bile v Ljubljani od tekmic boljše s 3:0 (20, 23, 23).

Uvod v prvi niz je bil izenačen, Slovenke pa so prvič povedle pri izidu 12:11. Zatem so pobegnile na 15:11. Hrvatice so se nato povsem približale, a so v končnici slovenske odbojkarice zadržale prednost in ga dobile z 25:20.

Po zgodnjem vodstvu Slovenije v drugem nizu je Hrvaška na račun nezbranosti Slovenk pripravila preobrat in povedla z 11:8. Slovenija je v vodstvo spet prišla pri 14:13. Gostujoča zasedba je izid poravnala na 21:21, v zaključku pa so bile znova bolj zbrane gostiteljice.

V zadnjem nizu so Slovenke že od prve točke narekovale ritem. Po zanesljivi prednosti je dekletom nekoliko padla zbranost, in Hrvatice so se približali na tri točke zaostanka (13:16). Po minuti odmora selektorja Marca Bonitte so Slovenke zaigrale bolje in dobile tudi tretji niz.

Po dogovoru selektorjev sta reprezentanci nato odigrali še dva niza, oba so dobile Slovenke, ki so s tem zaključile priprave na EP. Pred odhodom v Belgijo bodo opravile še en trening, prva tekma skupinskega dela prvenstva pa jih čaka v petek v Gentu proti Poljski.

“Na splošno sem zelo zadovoljen z opravljenim delom. Seveda lahko, kot vselej, pokažemo še več. Sem zelo zahteven in tako od sebe kot od svoje ekipe pričakujem veliko. A lahko rečem, da je ekipa pripravljena, da so igralke, od katerih so nekatere dobile več, druge manj priložnost za igro, pripravljene na to evropsko prvenstvo, ki smo si ga priborili prejšnje leto. Želimo igrati najboljše kar smo sposobni,” je dejal slovenski selektor.

“Definitivno je zmaga dobra, zadnja zmaga pred takšnim prvenstvom je vedno dobrodošla. Mislim, da nam bo to vlilo še več pozitivne energije in samozavesti, da bomo lahko naslednje tekme oddelale kar se da maksimalno,” pa je pristavila Eva Zatković, ki je bila z 22 točkami najboljša Slovenka.

V skupini A poleg Slovenk igrajo še domačinke Belgijke, Madžarke, Srbkinje in Ukrajinke.