Mariborčankam derbi in oddolžitev za zadnje poraze (VIDEO)

Odbojka 12. Nov 202321:32 > 22:23 0 komentarjev

Odbojkarice Nove KBM Branika so dobile zadnje in najbolj zanimivo srečanje 8. kroga državnega prvenstva. V derbiju so s 3:1 (20, 20, -23) ugnale Gen-I Volley in ga prehitele na drugem mestu prvenstvene razpredelnice, hkrati pa mu oddolžile za poraz v polfinalu lanskega prvenstva in v 1. krogu letošnjega.

Novogoričanke so v prvem prvenstvenem krogu po ogorčenem dvoboju premagale Mariborčanke, a te so zdaj v precej boljšem stanju, kot so bile v uvodu sezone.

Zato so bile glede na zadnje predstave vsaj na papirju favoritinje, kar so dokazale tudi na igrišču. Z izjemo tretjega niza, v katerem so na koncu zapravile prednost, so bile v odločilnih trenutkih bolj zbrane, tako da so se veselile zmage, ki jim je prinesla drugo mesto in tri točke prednosti pred tokratnimi tekmeci, ki imajo za nameček še tekmo več.

Dvoboj so sicer bolje začele gostje, ki so zanesljivo vodile vse do izida 11:16. A domače so po zaslugi servisov in dobre obrambe s petimi zaporednimi točkami na servis Ize Mlakar prišle do izenačenja, po zaostanku 17:18 pa so naredile še eno serijo šestih točk in zanesljivo dobile niz.

Nova KBM Branik
Nova KBM Branik Foto: Aleš Fevžer

V drugem nizu so bile v prednosti praktično ves čas, a pri izidu 22:20 je bilo še vse odprto. Novogoričanke pa so spet slabo odigrale končnico, tako da so zaostale z 0:2. Tudi v tretjem nizu so bile gostiteljice v prednosti s 23:21, toda prednost zaradi slabega sprejema zapravile in dobrih servisov Ane Žigon, niz je končala z dvema asoma. V četrtem nizu pa so bile spet prepričljivo boljše, v njem niso imele nikakršnih težav, tekmice so pustile na 16.

Mlakar je bila z 21 točkami najučinkovitejša igralka tekme, dobro pomoč je imela tudi v sestrah Klare in Nike Milošič. Prva je dosegla kar šest blokov, druga pa dva asa in tri bloke. Štajerke so dosegel 10 asov in 12 blokov, Novogoričanke štiri ase in devet blokov.