Odbojka 19. Apr 202114:54 > 15:02 0 komentarjev

Odbojkarji grške ekipe Foinikas Syros so bili v finalu pokalnega tekmovanja s 3:1 v nizih boljša od ekipe Filippos Verias. Junak finala je bil z 22 točkami naš Žiga Štern, ki je bil po koncu izbran za najboljšega igralca turnirja (MVP).

Grški podprvaki so v polfinalu s 3:0 premagali prvaka Olympiacos, v nedeljskem finalu pa so več pokazali tudi od ekipe Filippos Veria. V finalu je kar 22 točk dosegel Žiga Štern, ki je svojo ekipo popeljal do drugega pokalnega naslova v zgodovini kluba. Prvega po letu 2012.

“Sem nisem prišel, da bi bil MVP, pač da osvojim lovoriko. Zdaj mi je uspelo oboje. Za nami je težko leto, ni nam uspelo priti do državnega naslova, zato smo pokalne lovorike še toliko bolj veseli. Borili smo se za vsako žogo in bili na koncu nagrajeni,” je po zmagi povedal slovenski junak.

Naslova grških pokalnih prvakinj se je že v soboto s Paokom razveselila tudi Monika Potokar, zanimivo je, da je bila tudi ona tako kot Štern izbrana za najboljšo igralko turnirja.