Znani vsi polfinalisti slovenskega pokala

Odbojka 23. Feb 20249:15 0 komentarjev

V moški konkurenci slovenskega odbojkarskega pokala smo dobili vse polfinaliste.

ACH Volley je upravičil vlogo favorita in brez izgubljenega niza odpravili Panvito. Lažji žreb je izkoristila tudi novomeška Krka, ki je bila boljša od mladeničev Fužinarja, ki so v osmini finala šokirali svoje starejše kolege.

Veliko dela je imel kamniški Calcit, ki se je v Kanalu mučil kar pet nizov, v polfinalu pa bo nastopil tudi Maribor. Četa Sebastijana Škorca je bila v Kranju uspešnejša od Hiše na kolesih.

Finale odbojkarskega Pokala Slovenije bo gostil Koper. Najuspešnejše slovenske ekipe v tem tekmovanju v sezoni 2023/24 se bodo v boj za pokalno lovoriko podale 24. marca v Areni Bonifika, kjer se bosta odvijala finalna obračuna za ženske in moške.

V sezoni 2022/23 so naslov pokalnih zmagovalcev osvojili odbojkarji ACH Volleyja Ljubljana, pri ženskah so bile najuspešnejše odbojkarice Nove KBM Branik.