Rantanen junak Colorada v podaljšku

Drugi športi 3. Jun 20218:17 > 10:01 0 komentarjev
Colorado Avalanche
Colorado Avalanche (Foto: Ron Chenoy-USA TODAY Sports)

V severnoameriški hokejski ligi NHL sta bili v noči na četrtek dve tekmi. Montreal je slavil v Winnipegu in povedel v seriji drugega kroga končnice z 1:0. Po podaljšku pa so se proti Las Vegasu druge zmage v seriji veselili hokejisti Colorada, ki zdaj vodijo z 2:0.

V Coloradu so navijači videli podaljšek, potem ko se je redni del tekme končal z 2:2. Vsi štirje goli so padli v prvi polovici tekme, nato sta mreži obmirovali za 32 minut igre.

Najlepša poteza tekme je pripadla gostom. Reilly Smith je po samostojni akciji z odličnim preigravanjem in bachhand udarcem matiral domačega vratarja.

Gol Smitha za 2:2

V podaljšku na odločitev nismo čakali dolgo. Po vsega dveh minutah in sedmih sekundah je za zmago domačih zadel Mikko Rantanen, ki je izkoristil številčno premoč na ledu.

Colorado zdaj v seriji vodi z 2:0, dobil je obe tekmi v domači dvorani.

Zmagoviti gol Rantanena

Montreal do četrte zaporedne zmage v končnici

Montreal je zmagoviti niz iz prvega kroga, ko so napredovali po zaostanku z 1:3 v seriji proti Torontu, prenesel tudi v drugi krog končnice. Na gostovanju pri kanadskim tekmecem v Winnipegu so dvakrat zadeli že v uvodnih petih minutah, za vodstvo z 2:0 sta zadela Jesperi Kotkaniemi in Eric Staal.

V zadnji tretjini so se Jetsi po golu Dereka Forborta približali na gol zaostanka, a je z igralcem več hitro znova za varnejšo prednost poskrbel Brendan Gallagher. Po golu Kyla Connorja se je Winnipeg znova približal na gol (3:4), a je nato plošček v prazno mrežo tik pred koncem poslal Jake Evans.