Pivovarji zapravili skoraj nemogoče, Šoštarić premalo za skalp Kiela

Liga prvakov 21. Sep 202320:33 > 21:17 1 komentar

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 2. krogu lige prvakov danes v Zlatorogu izgubili proti portugalskemu Portu z 29:30 (16:9). Celjska ekipa se bo v sredo, 27. septembra, v gosteh pomerila z nemškim Magdeburgom.

Rokometašem iz Celja se je na premierni domači tekmi obetala prva zmaga v ligi prvakov v sezoni 2023/24.

V uvodnih 40 minutah so povsem zasenčili portugalskega prvaka in si priigrali kar devet golov prednosti, v zadnjih dvajsetih minutah pa so – tako kot pred tednom dni na Danskem – plačali davek neizkušenosti. Tekmeci iz Porta so uprizorili prvovrsten preobrat in v Zlatorogu osvojili obe točki.

Rezultatska kriza

Celjska ekipa že na četrti zaporedni tekmi ni okusila slasti zmage. Po zmagoslavju na superpokalni tekmi v začetku septembra v Ormožu je izgubila proti trebanjskemu Trimu v ligi NLB in danskemu Gudmeju v ligi prvakov, na sobotnem ligaškem dvoboju v Stični pa je proti Svišu Ivančni Gorici le remizirala.

V celjski ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Mitja Janc z devetimi goli, Ante Ivanković je dodal pet zadetkov. “Niti sam ne vem, kaj bi rekel po tako težkem porazu, kot da smo prekleti in zakleti,” je takoj po porazu dejal Toskić in dodal: “Moji varovanci so v prvem polčasu in začetku drugega pokazali svojo kakovost. Imeli smo poln nadzor nad tekmeci, potem pa je na površje izplavala naša neizkušenost. V prelomnih trenutkih dvoboja enostavno nismo verjeli v svoje sposobnosti, naredili smo preveč napak. Današnji poraz zelo boli, je še težji kot proti Barceloni v minuli sezoni.”