Proti svetovnim prvakinjam Slovenke za odtenek prekratke

Rokomet 14. Nov 202217:36 > 22:11

Ženska rokometna reprezentanca je v eni izmed najpomembnejših tekem v zgodovini drago prodala kožo proti svetovnim prvakinjam Norvežankam. Varovanke Dragana Adžića so tesno izgubile (23:26), a nekaj malega možnosti za napredovanje v polfinale še ostaja. Aktualne evropske prvakinje Norvežanke so se že uvrstile v boj za kolajne.

Dekletom po srečanju ne moremo praktično ničesar očitati, kajti znova so skozi celoten obračun držala visok tempo in lep čas tudi tesno vodila.

Prva igralka srečanja je bila Henny Ella Reistad z desetimi zadetki, vendar je odličen vtis pustila tudi slovenska vratarka Maja Vojnović.

Novomeščanka je obranila kar 8 od 19 strelov na vrata. Prva strelka Slovenije je bila levoroka Ana Gros, ki je zadela pektrat.

Kako v polfinale?

Obstajajo le še teoretične možnosti za preboj med najboljše štiri ekipe stare celine. Predpogoj za preboj Slovenk v polfinale je, da v zadnjem krogu premagajo Madžarke, a nato se morata tudi preostala sredina dvoboja med Hrvaticami in Švedinjami ter Dankami in Norvežankami končati po notah izbrank črnogorskega strokovnjaka na slovenski klopi Dragana Adžića. Slovenija bi se med štiri prebila le v primeru zmage nad Madžarsko ter porazu Danske proti Norveški in remiju ali porazu Švedske proti Hrvaški. V tem primeru bi se Slovenija po številu točk izenačila z Dansko, a je v prednosti zavoljo zmage v skupinskem delu v Celju z 28:26.

V lovu na prvo zmago na medsebojnih tekmah (vseh osem dozdajšnjih je pripadlo Norveški) je Slovenkam s tribun pomagala tudi novoizvoljena predsednica države, sicer ambasadorka prvenstva, Nataša Pirc Musar. Spomnimo, slovenska ženska reprezentanca je najvišje na EP končala leta 2004, ko je osvojila deveto mesto.

Po tekmi med Norveško in Slovenijo bo v Stožicah še obračun Švedske in Madžarske, prav tako zelo pomembne za razplet skupine I. Madžarke bodo tudi zadnje tekmice Slovenije v glavnem delu tekmovanja, ta tekma bo na sporedu v sredo ob 15.30.

Slovenija – Norveška 23:26 (15:16)

58. minuta: Bitka je praktično izgubljena. Reistad je dve minuti pred koncem zadela za +2 Norvežank.

55. minuta: Protinapad Slovenije in nov projektil Ane Gros. Tokrat je izstrelila kar iz teka in zadela “med ušesi” vratarke Katrine Lunde. Par minut kasneje je poskrbela še za izenačenje.

52. minuta: Nerešljiva uganka za slovensko obrambo je Henny Ella Reistad, ki bo očitno prva strelka srečanja. Zbrala je že osem golov.

49. minuta: Žogo je na krilu prejela Alja Varagić in dosegla svoj prvi zadetek na tekmi. Slovenija spet vodi!

45. minuta: Maja Vojnović je zaklenila vrata in obranila priložnost gostij za novo izenačenje. Trenutno ima Novomeščanka kar dvotretjinsko uspešnost obramb.

43. minuta: Slaba volja zaradi izključitve Barbare Lazović, toda dobra, ker so Norvežanke storile prekršek v napadu.

37. minuta: Spet vodstvo za Slovenijo. Sedemmetrovko je realizirala Mavsar.

34. minuta: Prvi zadetek v drugem polčasu je padel šele po štirih minutah. Žoga se je za izenačenje znašla v mreži Norvežank.

POLČAS

30. minuta: Ravno ob zaključku prvega dela so Norvežanke ušle na dva gola prednosti, a je k sreči Omoregie s strelom z razdalje poskrbela za navdušenje na tribunah ter postavila izid prvega polčasa.

27. minuta: Poseben mejnik za Gros, ki je z novim zadetkom zdaj osamljena na vrhu seznama strelk slovenske rokometne reprezentance s 687 goli.

25. minuta: Kakšna “bomba” Ane Gros! Zunanja igralka je sprožila s kakšnih 10 metrov in zadela pod prečko za vodstvo, a so Norvežanke že po nekaj sekundah poravnale.

20.minuta: Favorizirane Skandinavke so si šele po tretjini srečanja prvič priigrale rezultatsko prednost. Zadela je kapetanka Stine Bredal Oftedal.

16. minuta: Mavsar je očitno razposajena. Spet je z lobom ugnala norveško vratarko, tokrat s krila. Slovenija je po golu Zulić spet ušla na +2.

14. minuta: Norvežankam je premor koristil, strnile so vrste in z dobro obrambo že po štirih minutah priključile.

10. minuta: Prodor Elizabeth Omoregie se je končal z novim zadetkom, tako da je morala ob vodstvu Slovenije +3 klop Norveške ukrepati. Prva minuta odmora v Stožicah.

8. minuta: Prvo vodstvo za dva gola domačih! Najprej kombinacija Ane Gros z Ljepojo, ki je zadela s črte, potem pa še protinapad, ki ga je s čudovitim lobom zaključila Tamara Mavsar.

6. minuta: Gostje so imele ob koncu šeste minute s protinapadom izjemno priložnost za prvo vodstvo, dvoboj 1 na 1 pa je Amra Pandžić proti Stine Skogrand dobila.

2. minuta: Mrežo je načela krožna napadalka, Nataša Ljepoja. Slovenija vodi!