Trebanjci v drugem polčasu povozili Celjane

Rokomet 4. Feb 202420:45 > 10. Feb 2024 20:58
Trimo Trebnje

Po zimskem premoru se je slovenska rokometna liga NLB vrnila s 14. krogom in odmevno zmago Trima nad Celjani (33:29). Trebanjci so na domačem parketu v drugem polčasu nadigrali goste in jim zadali velik udarec v boju za naslov.

Še na začetku drugega polčasa so Celjani vodili z 22:21. Sledil je popoln mrk, medtem ko so se domači na krilih nepremagljivega vratarja Alena Skledarja razigrali in z delnim izidom 9:0 odločili zmagovalca. Skledar je bil pričakovano izbran tudi za igralca tekme. V zadnjih minutah so domači popustili, a zmaga je bila že v žepu, branilci naslova so le še omilili poraz.

Varovanci Uroša Zormana so Celje ugnali še drugič v sezoni in mu na vrhu lestvice pobegnili na tri točke. Pivovarji so zdrsnili celo na tretje mesto, njihov poraz so dobro unovčili Velenjčani, ki niso imeli težav na gostovanju v Škofljici.

V trebanjski ekipi je bil najbolj učinkovit Jan Jurečič, v celjski pa Mitja Janc. Oba sta dosegla po 11 golov.

Velenjčani so rutinsko opravili svojo nalogo v predmestju Ljubljane. Z zanesljivo zmago so se prebili na drugo mesto na razpredelnici in nestrpno pričakujejo naslednji dvoboj, ko bodo v svoji Rdeči dvorani gostili vodilne Trebanjce, ki imajo dve točki več od njih. Medtem bodo Celjani gostili tekmece iz Ivančne Gorice, ki so jim na prvi medsebojni tekmi v tej sezoni odščipnili točko.