Cicipas: Čim prej bi rad osvojil grand slam

ATP 14. Apr 202016:47 > 16:50
Daniel Pockett, Getty Images Sport

Grški teniški zvezdnik Stefanos Cicipas komaj čaka, da se vrne na igrišča.

Verjamm v svoje delo, delam pa na tem, da čim prej osvojil grand slam naslov. To na preteklih grand slam turnirjih nisem uspel dokazati, a to je moj cilj,” razkriva 21-letnik in dodaja:

Pogrešam tekmovanja in igranje tenisa. Komaj čakam, da se vrnem na igrišče. To me motiviira, da vsak dan trdo delam. Upam, da do povratka ne bo preteklo preveč časa in da bo vsega skupaj hitro konec. Skušam ohranjati formo, sem aktiven, a čas hitro teče.

Cicipas je prepričan, da je v trenutnih razmerah težko ohraniti dobro formo.

Trudim se, da čim več tečem, da telo ohranja nek ritem, a je vse skupaj zelo težko. Nočem se zrediti, saj bi s tem izgubil prožnost svojih mišic. Vedno moram najti prave rešitve, da ostanem psihološko in telesno dobro pripravljen,” zaključuje šesti tenisač sveta.

Grk je do danes osvojil pet turnirjev, med njimi je tudi lanski zaključni Masters v Londonu. Na grand slamih je njegova najboljša uvrstitev polfinale iz Melbourna 2019.