V Parizu se obeta težko pričakovani teniški dvojec

ATP 12. Jun 202417:10 0 komentarjev
Nadal Alcaraz

Če bo vse po sreči, bo 38-letni španski teniški zvezdnik Rafael Nadal nastopil na olimpijskih igrah v Parizu. Španska zveza ga je namreč uvrstila v ekipo, na igrah bo v paru nastopal s svojim naslednikom Carlosom Alcarazom, ki je prejšnji konec tedna dobil pariški turnir za veliki slam.

Nadal, ki naj bi pred tem izpustil turnir v Wimbledonu, sicer že ima dve olimpijski zlati kolajni. Leta 2008 je v Pekingu zmagal med posamezniki, osem let pozneje v Riu pa še med dvojicami, poroča dpa.

Rekorder po številu zmag na igriščih Rolanda Garrosa, kjer bodo potekali olimpijski dvoboji, je letos na drugem turnirju za grand slam izpadel že v prvem krogu, premagal ga je poznejši finalist Nemec Alexander Zverev.

Španski zvezdnik se v zadnjem času spopada s poškodbami, tako da v španskem taboru upajo, da do Pariza ne bo imel težav.