Kaja Juvan v zgornjem delu žreba s Świątek, za začetek proti Italijanki

Grand Slam 27. Avg 20238:16 0 komentarjev

Kaja Juvan je dobila svojo tekmico v 1. krogu zadnjega vrhunca sezone, OP Združenih držav Amerike, potem ko je včeraj po treh nizih napredovala še mimo zadnje ovire. Ljubljančanka je v New Yorku z 2:6, 7:6 in 6:4 ugnala Japonko Himeno Sakacume.

Pet ubranjenih zaključnih žogic, dve uri in pol napetega boja za vsak košček igrišča ter padec na kolena zaradi gromozanskega olajšanja. To bi bil nekakšen hiter rezime včerajšnjega duela 3. kroga kvalifikacij v Flushing Meadowsu.

Delovalo je tako, kot da bo Slovenija tokrat brez predstavnice v glavnem delu tekmovanja za grand slam. Sakacume je v podaljšani igri drugega niza povedla 6-3, poleg tega pa se po dobljenih točkah pogosto zadrla, kot da bi Kaji želela nagnati strah v kosti. Juvan je odigrala neustrašno, po prvi ubranjeni “meč” žogici stisnila pest in dala slutiti, da zgodba z njene strani še ni zaključena. Sledile so druga (6-4), pa tretja (6-5), četrta (7-6) in še peta (8-7) ubranjena ter naposled dobljen niz, kar je Ljubljančanko povsem sprostilo.

Le en dan počitka

Takoj v tretjem nizu je edina slovenska predstavnica v glavnem delu tekmovanja Flushing Meadowsa pobegnila z odvzemom servisa, kasneje ji ritma ni uničil niti zdravniški premor Japonke, po natančno 2 urah in 34 minutah je ob napaki Sakacume Kaja padla na kolena, se priklonila z glavo do tal in verjetno potočila tudi kakšno solzo. Po nedavni smrti očeta takšni uspehi 22-letnici pomenijo toliko več.

Žreb ji je za tekmico v 1. krogu glavnega dela tekmovanja namenil 29. igralko sveta, Italijanko Elisabetto Cocciaretto, s katero izkušenj iz preteklosti še nima. V primeru napredovanja Juvan čaka na boljšo iz duela med Črnogorko Danko Kovinić in domačinko Lauren Davis, ob morebitnem preboju med najboljših 32 na turnirju pa njena najboljša prijateljica na WTA turneji, 1. igralka sveta, Iga Świątek.

Samo s prebojem v glavni del tekmovanja je Juvan že zaslužila 75.000 evrov.

Ponavadi imajo igralke vsaj dva dneva počitka med kvalifikacijami in začetkom glavnega dela tekmovanja, a ker je organizatorje OP ZDA motil dež, bo Kaja počivala le danes, že jutri okoli 20. ure po srednjeevropskem času pa jo na igrišču št. 4 čaka zgoraj omenjena tekmica iz Ancone, sicer zmagovalka letošnjega WTA turnirja v Lozani.

Kaja se v Flushing Meadowsu med posameznicami nikoli ni prebila dlje od 2. kroga. Naj bo tokrat drugače.