Slovenski up boljši od mladega Cicipasa

ATP 23. Nov 202313:17 0 komentarjev
Matic Križnik; FOTO: Tenis Slovenija

Slovenski teniški reprezentant Matic Križnik se te dni mudi v Grčiji. Na ITF turnirju z nagradnim skladom 15.000 ameriških dolarjev je v 1. krogu tekmovanja posameznikov včeraj premagal Petrosa CIcipasa, mlajšega brata letošnjega finalista OP Avstralije, Stefanosa Cicipasa.

Osemnajstletni Križnik počasi zavija iz ulice mladinskega tenisa na zahtevno pot članov.

Letos je v konkurenci parov s Čehom Vitom Kalino osvojil mladinski turnir serije 300 v Roehamptonu, ki služi kot priprava na Wimbledonom, član Teniškega kluba Centre court pa se je s svojo ekipo zdaj podal na članske turnirje. Prejšnji teden je na Kreti igral četrtfinale, ta teden pa začel s sredino zmago 6:3, 3:6 in 6:1 nad srednjim izmed bratov Cicipas. Najbolj znan član družine Stefanos ima dva mlajša brata Petrosa in Pavlosa ter sestrico Elisavet.

Petros Cicipas je med posamezniki, bolj ali manj, nepomemben faktor globalnega tenisa, saj sodi šele na 727. mesto svetovne teniške lestvice, je pa s starejšim bratom Stefanosom letos oktobra osvojil ATP turnir serije 250 v belgijskem Antwerpnu.

Križnik je bil letos tudi del slovenske reprezentance v Davisovem pokalu, a mu na tekmah proti Luksemburgu v Tivoliju kapetan Grega Žemlja ni ponudil priložnosti. V drugem krogu turnirja s trdo podlago v Heraklionu, kjer ga spremljata oče in mati, Ljubljančana danes čaka nastop proti Izraelcu Yshaiju Olielu.

Od bolj obetavnih mladincev se skuša Križnik “pregrizti” med vidne člane teniške karavane; FOTO: Tenis Slovenija