Tokrat brez preglavic, “Nole” švignil med najboljših 16

Grand Slam 19. Jan 202412:26 0 komentarjev

Srbski teniški zvezdnik Novak Đoković je napredoval v osmino finala uvodnega teniškega turnirja za grand slam, odprtega prvenstva Avstralije. Njegov tekmec v tretjem krogu na osrednjem igrišču Rod Laver je bil 32. nosilec iz Argentine Tomas Martin Etcheverry. Đoković ni izgubil niti niza, napredoval pa je s 6:3, 6:3, 7:6 (2).

Đoković, prvi igralec na svetu, nadaljuje lov na 25. naslov za grand slam, 11. na turnirjih v Melbournu.

Za osmino finala se je še najbolj namučil v tretjem nizu, o zmagovalcu je odločal podaljšani niz, v katerem pa Đoković ni pokazal znamenj šibkosti.

Za nagrado se bo “Nole” v osmini finala pomeril proti Adrianu Mannarinoju, ki je premagal lanskoletnega četrtfinalista Bena Sheltna (ZDA). Francoski veteran z neznačilno ravnimi udarci in ekstremno majhno napetostjo loparja se je doslej proti Beograjčanu meril štirikrat in od enajstih odigranih nizov osvojil le enega.

“Mislim, da je bil to odličen dvoboj. Najboljša predstava na tem turnirju,” je dejal Đoković v intervjuju na igrišču ter dodal: “Zadovoljen sem s svojo igro skozi celoten dvoboj, še posebej v prvih dveh nizih. Nato je tekmec nekoliko pospešil, dvignil svojo raven tenisa verjetno za eno ali dve stopnji v tretjem nizu in sva se pomerila iz oči v oči. Predvidevam, da sem v podaljšani igri le našel prave udarce, prave servise in končal v treh nizih.”

Italijan deluje najbolj prepričljivo

Jannik Sinner vse bolj vstopa v vlogo favorita med moškimi. Italijan je brez težav premagal Argentinca Sebastiana Baeza s 6:0, 6:1, 6:3 in je edini v Melbournu brez izgubljenega niza. Proti koncu lanskega leta je Sinner že pokazal nekaj izjemnih iger na finalu ATP in v Davisovem pokalu, ko je Italijo popeljal do naslova.

“Na splošno igram zelo dobro in tukaj se odlično počutim,” je dejal Sinner, ki se bo v osmini finala pomeril 15. nosilcem, Rusom Karenom Hačanovom.

Sinner “winner”; FOTO: Profimedia

Napredovala sta tudi sedmi nosilec Stefanos Cicipas ter 12. nosilec, Američan Taylor Fritz, ki se bosta v osmini finala pomerila med seboj.