Vstajenje Romunke za veliki preobrat v deželi vampirjev (VIDEO)

Tenis 9. Feb 202421:36 0 komentarjev
Ana Bogdan

Ana Bogdan je v skoraj tri ure in pol dolgem dvoboju premagala prvo nosilko turnirja v Transilvaniji Arantxo Rus s 3:6, 7:6 (6), 7:6 (5). V soboto se bo v polfinalu pomerila z Jaqueline Cristian.

65. igralka sveta se je morala pošteno potruditi za preboj v polfinale turnirja v Transilvaniji. Čeprav je po prvem nizu kazalo, da se bo prva nosilka izločila domačo igralko, se je Bogdan borila vse do konca.

Arantxa Rus, igralka z veliko izkušnjami na turnirjih WTA, se je v Cluj-Napoci znašla v novem položaju. Zmagovalka odprtega prvenstva Avstralije med mladinkami je bila prvič v svoji karieri glavna favoritinja na turnirju WTA.

Vendar je na turnirjih WTA do zdaj igrala le 12 četrtfinalnih dvobojev, v polfinale pa se je uvrstila le dvakrat. Ana Bogdan se je na drugi strani uvrstila v 11 četrtfinalnih dvobojev in sedemkrat zmagala.

Spopad v Cluju-Napoci je bil prvi na turnirjih WTA med njima, a ker sta si Nizozemka in Romunka po starosti blizu, sta se v preteklosti že trikrat pomerili na nižjih tekmovanjih ali v kvalifikacijah. Romunska igralka je zmagala na vseh treh srečanjih v Gaibi leta 2022, Limongesu leta 2019 in na odprtem prvenstvu Avstralije leta 2017.

V prvem nizu tekme v Cluj-Napoci je prvi nosilki turnirja v osmi igri uspel brejk in po 49 minutah zmagala s 6:3.

Drugi niz je bil maratonski, trajal je eno uro in sedemnajst minut, v katerem se je Ana Bogdan po zaostanku z 1:2 v podaljšani igri vrnila in ga dobila z 8:6.

Če smo v prvih dveh nizih videli le tri brejke, je bil odločilni niz festival, serija šestih, pri čemer nobena igralka ni uspela zmagati na lasten servis. Serija se je ustavila v osmi igri, ko je romunska igralka izenačila na 4:4.

Po treh urah igre je bil rezultat 5:4 za Nizozemko in Bogdan, ki je imela podporo domačih navijačev, je morala servirati, da bi ostala v igri. Zanesljivo je dobila igro, in tudi tretji niz se je odločal v podaljšani igri. Tudi druga podaljšane igra je pripadla 31-letnici, tokrat s 7:5.

“Upam, da bom lahko sploh govorila, saj ste bili neverjetni. Te trenutke bom hranila do konca življenja. Neverjetno je, kaj vse sem doživela. Nisem se nehala boriti, rekla sem si, da zmorem in da lahko dosežem vse, kar si tukaj želim, če bom igrala z dušo. Ne morem verjeti,” je po tekmi dejala zmagovalka.

Bogdan se je na turnirju v Transilvaniji prvič uvrstila v polfinale, kjer se bo pomerila z Romunko Jaqueline Cristian, ki jo je na prejšnjih dveh srečanjih vedno premagala.